Stroiki świąteczne na Boże Narodzenie — jak je wybrać?

stroiki swiateczne

Stroiki świąteczne na Boże Narodzenie to piękne dekoracje, które wprowadzą do każdego domu wyjątkowy klimat. Mogą przybierać różne formy, od tradycyjnych ozdób na stół aż po wieńce na drzwi. Można je wykonać samodzielnie lub zamówić w kwiaciarni. Do stworzenia takich kompozycji najczęściej wykorzystuje się naturalne materiały takie jak gałązki świerku lub innych drzew iglastych, szyszki, korę oraz ozdobne bombki. Jak wybrać taki stroik? Podpowiadamy.

Stroiki świąteczne ze świeczką

Najbardziej tradycyjnymi, pasującymi do każdego wnętrza, zarówno urządzonego w stylu klasycznym, glamour, jak i nowoczesnym są stroiki świąteczne na boże narodzenie ze świeczką. Zapalona świeca i ciepło które od niej bije, tworzy wyjątkowy, przytulny i nastrojowy klimat we wnętrzu. Stroiki takie wykonane są zazwyczaj z gałązek drzewa iglastego lub szyszek oraz bombek. Ich dopełnieniem jest oczywiście świeca. Mogą przybierać formę wieńca lub girlandy. Z tego też powodu niektóre z nich przeznaczone są na stół wigilijny, inne na małe stoliki a jeszcze inne na komodę czy półkę.

Do stroika można wybrać grubszą świecę na przykład w kształcie walca lub kuli, lub tradycyjną cienką i wysoką. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli i wzorów takich stroików, które różnią się między sobą nie tylko kolorystyką, ale także dodatkowymi elementami. Z tego względu, że Boże Narodzenie kojarzy się nam przede wszystkim z czerwienią i złotem — wybór takiej kolorystyki będzie najbardziej uniwersalny i z pewnością świetnie wkomponuje się w każde wnętrze.

Wianki na drzwi i nie tylko

Kolejnym elementem dekoracyjnym na Boże Narodzenie są różnego rodzaju wianki. Można nimi dekorować stoły, komody jak i mocno zaakcentować na przykład drzwi wejściowe. Na rynku dostępne są modele zaplecione z gałązek drzewa iglastego lub ze sztucznymi elementami, na przykład sklejonymi ze sobą bombkami. Dodatkowo część z nich ozdobiona jest szyszkami lub innymi elementami takimi jak listki, owoce ostrokrzewu czy korą drzewa.

Stroiki świąteczne na stół

Stroiki świąteczne na stół mogą przybierać różne formy, na przykład małych okrągłych wieńców lub fantazyjnie ułożonych gałązek ozdobionych różnymi elementami ze świeczką w środku. Będą one pięknie prezentowały się nie tylko na stołach, ale także na komodach. W kwiaciarniach obecnie dostępne są różne modele wykonane z wikliny, gałązek świerku, lub bombek. Mogą być ozdobione szyszkami, sztucznymi owocami ostrokrzewu lub być oprószone sztucznym śniegiem. Jest to mała, ale efektowna ozdoba, która wygląda bardzo naturalnie na stole podczas kolacji wigilijnej.