Lampa żyrandol — jakie są najnowsze trendy w oświetleniu w 2022 roku?

wybor lampy

Oświetlenie to element, który znajduje się niemal w każdym wnętrzu. Powinno być nie tylko funkcjonalne, ale także nawiązywać swoim stylem do aranżacji pokoju. Dobrze jest wybrać żyrandol utrzymany w najnowszych trendach. Jakie lampy będą modne w 2022 roku? Podpowiadamy.

Eleganckie żyrandole

W 2022 roku projektanci proponują nam delikatne modele. Modna będzie lampa żyrandol ozdobiona miedzianymi lub złotymi elementami ze szklanymi minimalistycznymi kloszami. Takie połączenie sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu. Będzie pasowało zarówno do aranżacji w stylu glamour jak i do klasycznych pomieszczeń. Biżuteryjne lampy świetnie pasują również do stylu nowoczesnego lub nowojorskiego.

Maksymalizm

Każdy, kto posiada duże pokoje, może rozpocząć nowy rok gorącym trendem oświetleniowym, jakim są okazałe lampy, wyróżniające się swoją wielkością. Jeśli chodzi o design, duże żyrandole będą modne w niemal każdej konfiguracji. Mogą być wykonane w stylu klasycznym, loftowym, nowoczesnym, ale i rustykalnym. We wnętrzach w stylu Boho przepięknie prezentować będą się duże rattanowe lampy, z kolei w nowoczesnych metalowe kule w rozmiarze XXL. Wspólną cechą wszystkich projektów jest niezwykły efekt świetlny. Przy wyborze takiej lampy należy jednak pamiętać, że efekt będzie spektakularny tylko wtedy, kiedy zostanie ona odpowiednio dobrana do pomieszczenia.

W świetle zrównoważonego rozwoju

Trend oświetleniowy zmierza w kierunku produktów przyjaznych dla środowiska. Lampy z energooszczędną technologią LED, wykonane z surowców odnawialnych lub nadających się do recyklingu są coraz bardziej trendy. Manufaktury, które je produkują, kładą duży nacisk na tradycyjne rzemiosło i krótkie trasy transportowe. Producenci używają do wysyłki opakowań nadających się do recyklingu.

Francuski styl

Będziemy mogli stylowo oświetlić nasze przestrzenie mieszkalne w 2022 roku lampami w eleganckim stylu francuskim. Ci, którzy lubią klasyczne dostojnie żyrandole, a jednocześnie niezwykle stylowe i przytulne wnętrza, nie mogą pominąć tego oświetleniowego trendu. Kluczowym elementem jest tutaj materiałowy klosz — najlepiej w ciepłych, ziemistych odcieniach beżu lub brązu. W harmonii z ciepłym, białym światłem tworzy idealne warunki, aby pomieszczenie było przytulne.

Azjatycki klimat

W 2022 roku trendy będą żyrandole wykonane z bambusa, drewna i japońskiego papieru. Takie elementy wniosą do wnętrz klimat dalekiej Azji. To, co również wpisuje się w ten trend, oprócz lamp zaprojektowanych w takim klimacie to też barwa światła, która powinna wprowadzać spokój do wnętrza.