Szkolenie BHP e-learning – w jaki sposób jest prowadzone?

0
szkolenie bhp online

Szkolenie BHP e-learning to popularna forma kursów prowadzonych online, a więc przez internet. Pandemia oraz wygoda wykonywania obowiązków z domu sprawiła, że coraz więcej firm zatrudnia pracowników w formie zdalnej. To właśnie głównie dla takich osób przygotowano ofertę edukacyjną, dzięki której z domowego zacisza są w stanie odbyć obowiązkowe praktyki związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. W jaki sposób są one przeprowadzane? Podpowiadamy.

Czym charakteryzuje się szkolenie BHP e-learning?

Szkolenie BHP e-learning charakteryzuje się tym, że jest w całości przeprowadzane przez internet. Wystarczy więc komputer, jedna z popularnych przeglądarek internetowych, słuchawki lub głośniki oraz oczywiście stały i niezakłócony dostęp do sieci. Szkolenia takie przeprowadzane są najczęściej w języku polskim. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać ofertę dla osób mówiących po angielsku lub ukraińsku.

Pracodawca jest zobowiązany do tego, aby każdy z pracowników przeszedł wymagane prawem szkolenie BHP. Nie jest jednak ważne to czy odbędzie się ono za pośrednictwem internetu, czy stacjonarnie. Musi być jednak zgodne ze stanowiskiem pracy oraz konkretną branżą firmy.

Jak przebiega szkolenie BHP e-learning?

Cykl szkolenia BHP w formie e-learning dobierany jest indywidualnie. Zależy między innymi od stanowiska i branży, a także rodzaju firmy. Wyróżnia się wstępne szkolenia BHP oraz okresowe. Te pierwsze są przeznaczone dla nowych pracowników. Natomiast okresowe pozwalają uporządkować i usystematyzować wcześniej zdobytą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na stanowisku pracy.

Podczas kursu BHP pracownik zaznajomiony zostaje ze wszelkimi zagrożeniami, które są związane bezpośrednio z miejscem wykonywanych przez niego obowiązków. Poznaje także metody, które mogą zminimalizować ryzyko ich wystąpienia. Po zakończeniu szkolenia jest w stanie wymienić sposoby, które pozwalają na bezpieczne wykonywanie pracy.

Długość przeprowadzanego kursu BHP zależy od wcześniej posiadanej wiedzy przez pracownika, odpowiedniego przygotowania zawodowego, a także od stażu w firmie. Wpływ ma także rodzaj pracy i zakres obowiązków.