Umywalki z szafką – praktyczny zestaw do Twojej łazienki

umywalka do lazienki

Remontując łazienkę, warto uprościć sobie poszukiwania i zdecydować się na zakup zestawów. Jednym z nich będą umywalki łazienkowe z szafką. Wybór takich produktów daje gwarancję dopasowania oraz idealnej stylistyki obu elementów. Poniżej podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie umywalki z szafką. Zapraszamy.

Umywalki z szafką – dlaczego warto?

Umywalki łazienkowe z szafką to wyjątkowo praktyczne i funkcjonalne zestawy. Decydując się na ich zakup, nie będziesz musiał się martwić o dobór blatu oraz zastanawiać się, czy zakupione elementy będą do siebie pasowały. Szeroka oferta producentów sprawia, że z pewnością znajdziesz idealny model do swojego wystroju wnętrza, zarówno pod względem wizualnym, jak i wymiarów. Szafka z umywalką do łazienki zapewni miejsce do przechowywania. Dostępne modele mogą mieć zarówno szuflady, jak i zamknięte lub otwarte półki. 

Możesz wybrać szafkę z umywalką nablatową lub z umywalka wpuszczaną w blat. W zależności od rozmiarów mebla, taki zestaw może występować z jedną klasyczną lub dłuższą umywalką lub dwiema osobnymi. Ważne natomiast, aby wybrane przez Ciebie modele były zakupione od sprawdzonych, renomowanych producentów, którzy dają gwarancję na swoje wyroby oraz możliwość zakupu części zamiennych. Takie produkty kupisz w salonie łazienkowym Pati Art Studio. Znajdziesz w nim produkty marek Roca, Cersanit, Elita, Koło oraz Deante.

szafka z umywalka

Szafka z umywalką – rodzaje

Producenci umywalek łazienkowych z szafką oferują szeroki wybór zestawów. Najmniejsze meble łazienkowe liczą nawet 35 cm długości. Popularność jednak zyskały te o długościach 60 cm, 80 cm czy nawet 100 cm. Ponadto, szeroka paleta kolorów pozwala na włączenie zlewu łazienkowego z szafką w każdą aranżację wnętrz. Szafki łazienkowe, dostępne są w kolorach bieli, czerni, odcieniach drewna, a nawet w kolorach zieleni, granatu czy modnych pastelach, zarówno w macie, jak i połysku. Umywalki również nie muszą być białe. Ciekawym rozwiązaniem jest zestaw czarnej szafki z czarną umywalką lub połączenie czerni z brązem oraz bieli z szarościami. 

Możesz również wybierać pomiędzy szafką umywalkową stojąca i wiszącą. Meble wiszące i ceramikę montuje się bezpośrednio do ściany. Taki montaż ułatwia utrzymanie czystości pod szafką oraz dodaje pomieszczeniu lekkości. Natomiast zaletą umywalki z szafką stojącą jest jej pojemność. Idealnie sprawdzi się w przypadku większych łazienek.Chcąc zwiększyć komfort użytkowania, warto zdecydować się na szafki z funkcją cichego domyku. Wyeliminuje hałas przy zamykaniu, a także ochroni sam mebel przed uszkodzeniami mechanicznymi. 

Umywalka z szafką do małej łazienki

Idealnym rozwiązaniem do mikroskopijnych łazienek oraz do osobnych WC będą małe umywalki z szafką o długościach 35 cm i  40 cm. Taki wąski zestaw pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni oraz zapewnienie wygodnego miejsca do przechowywania kosmetyków, środków czystości, czy innych akcesoriów łazienkowych. Umywalki w takich zestawach posiadają zazwyczaj otwór na baterię w rogu, dzięki czemu, pomimo małych rozmiarów, korzystanie jest bardzo komfortowe. Chcąc zyskać więcej przestrzeni, można zdecydować się również na montaż baterii ściennej.