W jakich sytuacjach warto zdecydować się na implanty?

w jakich sytuacjach warto zdecydowac sie na implanty

Każdy z nas chciałby mieć piękne i zdrowe zęby. Czasami jednak ich kondycja, pomimo starannej pielęgnacji, pozostawia wiele do życzenia. Niestety bywa i tak, że jedynym rozwiązaniem jest ekstrakcja zęba, czyli jego usunięcie. W miejsce usuniętego zęba warto wstawić implanty.

Czym są implanty?

Implant to tytanowa śrubka, która zastępuje naturalny korzeń zęba. Wszczepiana jest w kość żuchwy lub szczęki, zaś po procesie osseointegracji na implant nakładana jest korona, która zastępuje naturalną koronę zęba. Implanty są nowoczesną metodą odbudowy braków zębowych. Warto podkreślić, że przy użyciu implantów można odbudować braki pojedynczych zębów. Stosowane są także w przypadku całkowitego bezzębia.

Czy każdy może skorzystać z możliwości, jakie dają rozwiązania implantologiczne?

Ekstrakcja zęba powinna być rozwiązaniem ostatecznym. Istnieje wiele różnych metod leczenia zębów, takie jak na przykład leczenie endodontyczne pod mikroskopem, które pozwalają na uratowanie zębów, skazanych na usunięcie. Jeżeli jednak wyrwanie zęba jest nieuniknione, wówczas koniecznie należy pomyśleć nad uzupełnieniem luki zębowej jak najwcześniej po usunięciu zęba. Po dłuższym czasie może bowiem dojść do zanik wyrostka zębodołowego i przed implantacją niezbędna będzie jeszcze odbudowa kości w miejscu planowanego zabiegu.

Więcej na https://acusdent.wroclaw.pl

Wskazania do implantów

Wszczepienie implantów zębowych może być przeprowadzone u osób, u których zakończył się wzrost kostny. Nie stosuje się tej metody u dzieci i młodzieży. Górna granica wiekowa nie jest ustalona, każdorazowo decyzja o wszczepieniu implantów zębowych leży w rękach lekarza implantologa. Przed zabiegiem niezbędne jest wykonanie badań i ocena warunków kostnych w miejscu planowanego zabiegu. Przeciwwskazań do zabiegu jest niewiele, zwykle są one związane z ogólnym stanem zdrowia pacjenta. Nie wszczepia się implantów osobom z nieuregulowaną cukrzycą lub chorujących na AIDS. Także okres ciąży i karmienia piersią jest czasowym przeciwwskazaniem do zabiegu.

Implanty zębowe są rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy chcą cieszyć się pięknym uśmiechem. Choć rozwiązanie to jest dość kosztowne, to jednak warto z niego skorzystać.