Wesele nad jeziorem. Dlaczego to dobry pomysł?

jezioro wesele

Wesela w plenerze cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród narzeczonych. Najbezpieczniejszą opcją, która w razie niekorzystnej pogody pozwoli nowożeńcom i gościom cieszyć się z uroków otaczającej ich przyrody, a jednocześnie bawić w komfortowych warunkach, jest organizacja wesela w sali, która znajduje się na przykład nad jeziorem. Takie miejsca zapewniają spektakularne widoki i niezapomniane wrażenia, dzięki czemu wybierane są przez wiele przyszłych par młodych. Dlaczego wesele nad jeziorem to dobry pomysł? Podpowiadamy.

Wesele nad jeziorem a możliwość organizacji ślubu plenerowego

Obecnie wiele par nie chce brać ślubu cywilnego w Urzędzie Stanu Cywilnego, lecz zamiast dusznych, oficjalnych sal urzędowych stawia na piękne ceremonie plenerowe. Z tego powodu wesele nad jeziorem to świetny pomysł dla par, które chciałyby wziąć ślub cywilny w pięknym otoczeniu przyrody, niezapomnianych krajobrazów i jezior. Dzięki temu zaraz po ceremonii zaślubin będą mogli udać się z gośćmi na salę weselną. Dla wielu osób marzeniem jest wzięcie ślubu na plaży lub na pięknym pomoście nad jeziorem. Jest to świetny pomysł zwłaszcza dla par, które stawiają na oryginalność i lubią otaczać się pięknem przyrody. Klub Mila Zegrzynek to miejsce, gdzie można zorganizować nie tylko wesele, ale również uroczystość zaślubin w plenerze.

Wesele nad jeziorem a piękne krajobrazy

Kolejnym powodem, dla którego wiele par decyduje się na organizację wesela nad jeziorem, są piękne krajobrazy, jakie można podziwiać z sali weselnej lub namiotu imprezowego. W miejscu z dala od zgiełku gwarnego miasta można poczuć magię tego niesamowitego dla pary młodej dnia i stworzyć niezwykły i niepowtarzalny klimat, a także oprawę, która zachwyci wszystkich gości. Właśnie z tego powodu wesela z widokiem na jezioro są obecnie popularnym trendem. W takim obiekcie można zorganizować wesele w dowolnym klimacie, a więc zarówno w stylu glamour, jak i sielskim czy rustykalnym. Każda z takich imprez będzie dobrze dopasowana do sprzyjających okoliczności przyrody i lokalizacji obiektu weselnego nad jeziorem. 

Żeby jak najlepiej podkreślić charakter takiej imprezy, należy jednak dobrać odpowiednie dodatki i dekoracje. Jeżeli nie chcemy samodzielnie zajmować się tymi kwestiami, możemy skorzystać z pomocy wedding managera, który dostępny jest w niektórych obiektach nad jeziorem. Taka osoba pomoże stworzyć nam plan uroczystości, dobrać menu czy tort weselny, a także stacje tematyczne i dodatkowe atrakcje.

Wesele nad jeziorem a dodatkowe atrakcje

Organizując wesele nad jeziorem, możemy skorzystać z szeregu dodatkowych atrakcji, których nie oferują sale znajdujące się w centrum miasta. Na przykład zamiast tradycyjnego samochodu możemy na swój ślub przypłynąć jachtem motorowym lub żaglowym, a także umożliwić gościom wypożyczenie jachtu ze sternikiem jako jedną z atrakcji weselnych. Organizując ten wyjątkowy dzień w obiekcie nad jeziorem, nie tylko w dniu ślubu mamy wiele opcji, ale również możliwość zorganizowania poprawin na przykład kolejnego dnia w ogrodzie czy na jachcie.