Wiązanki pogrzebowe – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

pogrzebowe wiazanki

Nie tak łatwo wybrać kwiaty do wiązanki pogrzebowej. Ważne jest również to, aby wiązanka pogrzebowa, czy też inne bukiety zostały odpowiednio ułożone. Oprócz wiązanek, do wyboru są również zwykłe bukiety oraz wieńce.

Wiązanki pogrzebowe – najczęściej spotykane kwiaty

Wiązanki pogrzebowe w Rumi można zamawiać z dowolnych kwiatów. W kwiaciarniach do wyboru jest wiele propozycji. Można zamówić ulubione kwiaty osoby Zmarłej. Można jednak wyróżnić kilka najczęściej spotykanych kwiatów, jakie wykorzystuje się w bukietach pogrzebowych:

  • róże – wyrażają największy szacunek wobec osoby Zmarłej, 
  • chryzantemy i hortensje – najczęściej spotykane na ceremoniach pogrzebowych i na nagrobkach,
  • lilie i kalie – symbolizują czystość i niewinność, najczęściej można spotkać je na pogrzebach młodych osób.

Gdzie można zamówić wiązanki pogrzebowe? W wielu kwiaciarniach. Można je także zamówić w In Memoria Zakład Pogrzebowy. Tak, trzeba o tym pamiętać, że zakłady pogrzebowe oferują również wsparcie, jeżeli chodzi o oprawę florystyczną różnych ceremonii.

Wiązanki pogrzebowe – kolorystyka bukietów

In Memoria Zakład Pogrzebowy oferuje wsparcie w przypadku organizacji całej ceremonii pogrzebowej. Można do nich dzwonić przez całą dobę, aby uzyskać informacje jak rozpocząć proces przygotowania pogrzebu. Na pewno w pewnym momencie słyszy się pytanie o oprawę florystyczną. Czy warto w takim momencie zamówić wiązanki pogrzebowe w Rumi? Jest to kwestią indywidualną Żałobników. Warto zwrócić uwagę na kolorystykę kwiatów. Wiązanki w kolorze fioletowym wyrażają ogromny żal względem osoby. Czerwień znajdująca się w wieńcach pogrzebowych to ogromna miłość, którą żywi się względem Zmarłego. Jasne wieńce to symbolika czystości i niewinności. Oznacza ona również spokój, który osiągnął Zmarły zaraz po śmierci. Warto wziąć pod uwagę tą symbolikę kolorów, jeżeli ktoś będzie zamawiał wieńce lub bukiety na pogrzeb. Tak, aby móc godnie pożegnać osobę Zmarłą.