Wigilia Firmowa

spotkanie w pracy

Wigilia to ten czas w roku, który jest niezwykle magiczny. Chcemy go za wszelką cenę spędzić ze swoją rodziną, z najbliższymi nam osobami. Ważne jest też nawiązywanie wówczas lepszych kontaktów ze znajomymi, a także współpracownikami. Już od czasów szkole w wielu placówkach miały miejsce klasowe wigilie, które na pewno tworzyły cudowną atmosferę i są miło wspominane. Co za tym idzie, wigilie firmowe są równie ważne i magiczne.

Dlaczego organizacja wigilii firmowej jest tak ważna?

Jak pisane było na początku, wigilia jest czasem magicznym, wzajemnej dobroci, ciepła, nawiązywania kontaktów ze wspaniałymi ludźmi lub pielęgnowania go. Codzienne dni w pracy mogą wydawać się napięte i stresujące, dlatego warto co jakiś czas urządzić małą, firmową imprezę, aby pozbyć się negatywnych myśli o swoim miejscu pracy oraz współpracownikach. Idealnym momentem na to jest właśnie świąteczny czas. Jest to wydarzenie, które jest inwestycją w dobrą przyszłość firmy, porozumienie pomiędzy współpracownikami oraz ich lepsze relacje mogą prowadzić do ich lepszej pracy, a więc szybszego rozwoju i sukcesu firmy. Organizacja takiego przedsięwzięcia jest jednak czasami bardzo trudna i może przysporzyć kłopotów, jednak kiedy już wszyscy usiądziecie przy jednym stole i zaczniecie dzielić się wzajemnie opłatkiem, wszystkie zmartwienia znikną.

Oto najważniejsze powody, dlaczego wigilia firmowa jest ważna:

 • pozwala ona na miłe spędzenie czasu w swoim miejscu pracy, które na co dzień może zdawać się przytłaczające. Ciepło oraz magia podczas świąt spędzonych w firmie, może skutkować efektywniejszą pracą pracowników;
 • atmosfera towarzysząca nam podczas wigilii może pozwolić na lepsze relacje pomiędzy pracownikami, a nawet szefem, co pozwoli na więcej wspólnych pomysłów oraz pomocy sobie w zwykłe dni robocze, co pozwoli na szybsze wykonywanie zadań;
 • jest to również okazja do podziękowania sobie wzajemnie za pracę oraz wysiłek włożony w rozwój firmy;
 • podczas takiego spotkania pracownicy będą mieli możliwość poznać się od całkowicie innej strony. Czasami nawet osoby, które wydają się nam na co dzień w biurze bardzo spięte, mogą zrobić na nas nowe, miłe wrażenie i będziemy do nich w kolejne dni podchodzić całkiem inaczej;
 • na sam koniec najważniejsze – dzięki firmowej wigilii pracownicy poczują jeszcze większą lojalność do firmy i zaczną się bardziej starać podczas wykonywania swoich obowiązków. Miła i ciepła atmosfera w pracy jest czymś naprawdę ważnym i motywującym.

Jak sprawić, by wigilia firmowa w 2022 roku była wyjątkowa?

Najważniejsze jest dobre zaplanowanie takiego spotkania krok po kroku. Przedstawiamy listę rzeczy, które warto zaplanować i zarezerwować już na długi czas przed datą spotkania:

 1. Na samym początku należy ustalić budżet, na jakie atrakcje, ozdoby i na jak drogi catering możesz sobie pozwolić. Jeżeli wiesz, że Twoi pracownicy są zgodni i dobrze ze sobą żyją, możesz przygotować karteczki z ich imionami, aby wzajemnie siebie wylosowali. Wówczas mogą sobie oni kupić niezapomniane prezenty. Na takie prezenty między sobą też warto ustalić określony budżet.
 2. Następnie warto wybrać miejsce, gdzie wigilia firmowa może się odbyć. Nie musi być to konkretnie w budynku Twojej firmy. Popularnymi miejscami na zorganizowanie takiego spotkania są hotele, czy restauracje. Jeżeli zdecydujesz się na miejsce bardziej odległe od miejsca firmy, możesz nawet urządzić “bożonarodzeniowy weekend”, jeżeli Twój budżet Ci na to pozwoli i Twoi pracownicy będą na to chętni.
 3. Teraz przyszedł czas na wybór cateringu na taką wigilię. Wszystko zależne jest oczywiście od Twojego budżetu. Jeżeli jakiś Twój znajomy lub firma, która wcześniej sprawiła dobry catering na innej imprezie, zajmuje się nadal takimi sprawami, może nawet dostaniesz mają zniżkę.
 4. Zaplanuj świetne atrakcje na wigilię firmową! Dobry szampan, świetny dj, czy może fontanna z czekoladą i owocami? Wszystko zależy od Ciebie i Twojej wyobraźni (nie zapomnijmy również o budżecie). Pamiętaj również o tym, aby przygotować mały podarunek dla swoich pracowników oraz kontrahentów. To na pewno umili im całą imprezę oraz przedstawi Cię w jeszcze lepszym świetle.
 5. Poinformuj swoich pracowników o spotkaniu oraz poproś ich o konkretne ubrania. Jeżeli planujesz jakieś tańce, uprzedź ich o zabraniu ze sobą wygodnych butów. Jeśli planujesz jakieś rozgrywki, na przykład sportowe w ramach atrakcji, poproś o zabranie ze sobą dodatkowego, wygodnego stroju.
 6. Po ustaleniu tego wszystkiego zajmij się wysłaniem zaproszeń wszystkim osobom, które umieścisz na liście gości. Możesz to zrobić drogą mailową lub tradycyjnie, przez piękne kartki świąteczne. Poproś w zaproszeniach o potwierdzenie przybycia do określonej daty przed firmową wigilią, aby wiedzieć dokładnie ile osób będzie (tym bardziej, jeśli planujesz wigilię w innym miejscu, niż budynek firmy).
 7. Nie zapomnij oczywiście o niesamowitych dekoracjach bożonarodzeniowych!

Zespół muzyczny na wigili

Taka wigilia aż woła o elegancką i delikatną muzykę, która oczaruje przybyłych. Gatunkiem, który spełnia te warunki jest jazz. Jest on niesamowicie delikatny i wdzięczny, ale również ponadczasowy i z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy tam będą. Nawet bardzo ważnym osobistością. W Internecie znajdziesz wiele ogłoszeń zespołów, czy agencji muzycznych, które z chęcią zagrają swoją niepowtarzalną muzykę na Twojej imprezie. Jedną z nich jest na przykład agencja o nazwie Light Music Agency – https://lightmusicagency.pl/