Koszule jeansowe damskie — jak dopasować je do kształtu sylwetki?

pexels tembela bohle 1884584

Koszule jeansowe damskie to bardzo uniwersalne elementy garderoby, które są chętnie noszone przez kobiety w każdym wieku. Można je zestawić zarówno z elegancką, casualową, jak i luźną lub sportową stylizacją. Nie każda kobieta jednak potrafi dopasować ten element ubrania do kształtu swojej sylwetki, a jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ właściwie dobrany fason może na przykład optycznie zwęzić talię czy uwydatnić biust. Na co zwrócić uwagę podczas kupna koszuli jeansowej, aby była dobrze dopasowana do naszej figury? Podpowiadamy. 

Koszule jeansowe damskie a typy figury

Koszule jeansowe damskie należy dopasować do swojego typu figury. Obecnie wyróżniamy cztery najczęściej spotykane sylwetki — gruszkę, klepsydrę, jabłko i odwrócony trójkąt. Pierwsza porównywana jest do kształtu litery A, ponieważ charakteryzuje się szerokimi biodrami, małym biustem i smukłymi ramionami. Takie kobiety mają również bardzo dobrze zaznaczone wcięcie w talii. Klepsydra z kolei uchodzi za idealną sylwetkę, ponieważ jej właścicielki mają widoczne wcięcie w talii, duży biust i ramiona oraz biodra o proporcjonalnej szerokości. Posiadaczki figury jabłka zmagają się z problemem wystającego brzucha, jednak mają szczupłe nogi i kształtne piersi. Odwrócony trójkąt, czyli inaczej figura w kształcie litery T z kolei charakteryzuje się szerokimi ramionami i lecz wąskimi biodrami.

Jak dopasować koszule jeansowe damskie do sylwetki?

Zarówno koszule jak i Wrangler szorty damskie warto dopasować do swojej sylwetki. W przypadku figury gruszki doskonale sprawdzą się kroje slim fit, mogą mieć one również bufiaste rękawy. Po fason slim fit mogą sięgnąć również posiadaczki figury w kształcie klepsydry. Powinny ona raczej zrezygnować z oversizeowych modeli, aby nie zakrywać swoich kobiecych kształtów. Posiadaczki sylwetki jabłka wręcz przeciwnie, mogą sięgnąć po modele oversize, która zamaskują okrągły brzuszek. Z kolei figura odwróconego trójkąta najlepiej prezentuje się w prostych krojach koszul jeansowych w stonowanych odcieniach.