Wulkanizacja – jakie usługi obejmuje?

pexels andrea piacquadio 3807386

Praktycznie w każdym mieście działa przynajmniej jeden zakład wulkanizacyjny. Od dawna zastanawiasz się, jakie usługi oferuje, ale nie miałeś okazji sprawdzić? Oto krótkie zestawienie najczęściej wykonywanych usług przez wulkanizatorów.

Usługi oferowane przez zakłady wulkanizacyjne

Obecnie stacje wulkanizacyjne oferują bardzo wiele rodzajów usług. Opowiada nam o nich przedsiębiorca, które jedną z działalności jest właśnie wulkanizacja w Lublinie. Z której z nich warto skorzystać?

Wymiana opon

Warsztat naprawczy szybko i sprawnie wymieni oponę na nową. To usługa, z której najczęściej korzystają klienci wulkanizatorów. Skorzystanie z niej jest niezbędne między innymi wtedy, gdy opona ulegnie zniszczeniu lub znajdujące się w niej powietrze zacznie uciekać.

Wymiana koła

To dużo poważniejsza naprawa, ponieważ wymianie ulega nie tylko opona ale również felga koła. Często naprawy dotyczą również innych elementów. Z tego rodzaju usług korzystają także klienci podczas wymiany ogumienia z zimowego na letnie lub odwrotnie.

Wyważanie kół

Usługa ta polega na dokładnym pomiarze masy kół przy użyciu specjalistycznej wyważarki (balansera). Wyważanie jest zalecane przy każdym założeniu nowych opon, ale także po wymianie jednej lub obu opon przednich na tylne (lub odwrotnie). W ten sposób dbamy o zużycie opon i unikamy drgań wpływających na komfort jazdy i podzespoły pojazdu.

Wulkanizacja węży oraz uszczelek

Mimo że działalność zakładów wulkanizacyjnych jednoznacznie kojarzy na się z naprawą i wymianą opon, to nowoczesne podmioty z tego segmentu rynku oferują również inne usługi. Wśród nich można wymienić wulkanizacja węży lub uszczelek. Dzięki temu, nie ma konieczności zakupu nowego węża do wody lub gazu – zamiast tego wystarczy skorzystać z technik wulkanizacyjnych.

To oczywiście nie wszystkie usługi oferowane przez zakłady wulkanizacyjne – możemy dodać do nich również takie usługi jak wulkanizacja opon TIR w Lublinie oraz mobilne usługi wulkanizacyjne. Jak widać, możliwości jest bardzo wiele.