Wybór bramy wjazdowej – o czym trzeba wtedy pamiętać?

brama wjazdowa

Brama przeznaczona do wjazdu na posesję jest bardzo ważnym elementem ogrodzenia. Jak ją wybrać? Pod uwagę trzeba wziąć kilka ważnych kryteriów i dopasować ją do własnych potrzeb i wymagań. Zobacz, jak kupić dobrą bramę wjazdową!

Brama wjazdowa – jakie kryteria powinna spełniać?

Przy wyborze bramy wjazdowej konieczne będzie uwzględnienie kilku kluczowych czynników wpływających na jej budowę, działanie, a tym samym na sposób obsługi, bezpieczeństwo, estetykę.

Przede wszystkim dobra brama powinna być trwała i wytrzymała, dlatego trzeba zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału powstała. Obecnie najczęściej wykorzystuje się bramy metalowe, cynkowane i malowane proszkowo, dlatego są one odporne na czynniki pogodowe i uszkodzenia.

Dobra brama powinna być też prosta i wygodna w obsłudze. W tym celu należy dobrać ją pod kątem miejsca montażu i najlepiej zdecydować się na model wyposażony w automatykę. W ten sposób można ją otwierać i zamykać bezprzewodowym pilotem.

Oczywiście, ważne jest również odpowiednie dobranie bramy pod względem jej wyglądu, by pasowała ona do ogrodzenia i budynku, który ma zabezpieczać. Producenci bram prezentują je klientom w zróżnicowanych wariantach stylistycznych i kolorystycznych.

Solidne bramy Bielsko Biała – https://www.artroll.pl/oferta/bramy-garazowe/ – wybierz rekomendowanego producenta bram i zamów je na wymiar na swoją posesję!

Jakie rodzaje bram wjazdowych są dostępne?

Istnieje wiele rodzajów bram wjazdowych, które mogą być stosowane w różnych miejscach i w celach. Do popularnych rodzajów bram wjazdowych zaliczane są głównie:

  • Bramy skrzydłowe – te bramy składają się z dwóch skrzydeł, które otwierają się na boki. Są one często stosowane w domach jednorodzinnych, gdy wjazd jest wąski albo wpuszczony w posesję.
  • Bramy przesuwne – bramy te składają się z jednego lub dwóch skrzydeł, które przesuwają się po szynie albo są podwieszane. Zastosowanie takiej bramy wymaga jednak posiadania miejsca po jej boku na przesunięcie się skrzydła. Nie sprawdzi się ona zatem na każdej działce, dlatego o jej montażu warto pomyśleć wcześniej.

Te dwa warianty bram można zamówić jako bramy automatyczne. Wykorzystują one automatyczne otwieranie i zamykanie za pomocą silników elektrycznych i układów sterowania. Bramy automatyczne są szczególnie przydatne w miejscach, gdzie wymagane jest wysoka bezpieczeństwo i ceniona jest wygoda.

Warto więc zobaczyć, co dokładnie przygotowali producenci bram i porównać dostępne propozycje. W ten sposób można łatwo wybrać bramę wjazdową na posesję, która będzie odpowiadała naszym wymaganiom całkowicie.