Zablokowałeś drzwi samochodu? Jak wyjąć klucz samochodowy z zamka!

wyjmowanie klucza samochodowego z zamka

W dzisiejszych czasach bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy uzależnieni od naszych samochodów, aby dotrzeć na czas do pracy, szkoły i na inne spotkania. Dlatego nie ma bardziej frustrującej sytuacji niż taka, gdy drzwi nie chcą się otworzyć. Powody mogą być prozaiczne jak rozładowana bateria w kluczyku czy zatrzaśnięcie go w aucie. Czasami jednak po prostu zamek w aucie psuje się i wtedy nie poradzimy sobie bez fachowca.

Co należy zrobić, gdy kluczyk samochodowy nie chce się włożyć do zamka samochodu?

Niestety zdarzają się sytuacje, w których włożenie kluczyka do samochodu do zamka jest dość trudne. Jeśli mimo Twoich prób ta czynność dalej się nie powiedzie, możliwe że będzie potrzebne awaryjne otwieranie drzwi. Jeśli nie możesz włożyć kluczyka do zamka, możesz zrobić kilka rzeczy, aby to ułatwić. Po pierwsze, spróbuj włożyć kluczyk pod kątem i obrócić go w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Może to rozluźnić wkładkę bębenkową na tyle, aby klucz mógł wejść do środka. Po drugie, jeśli masz na sobie rękawiczki, zdejmij je i spróbuj ponownie. Możliwe, że materiał, z którego wykonane są rękawiczki, uniemożliwia kontakt dłoni z metalem zamka samochodowego, co może być przyczyną problemów z włożeniem klucza. Po trzecie i ostatnie, użyj drugiej ręki, aby nacisnąć jedną stronę zamka, jednocześnie próbując włożyć klucz drugą ręką. Gdy nabierzesz wprawy w przekręcaniu zamka samochodowego, będzie się to wydawało drugą naturą! Jeśli pomimo Twoich prób dalej nie możesz dostać się do auta wezwij fachowców! Specjaliści z https://www.pogotowie-zamkowe-poznan-24h.pl przyjadą do Ciebie o każdej porze dnia i pomogą z problemem. Ślusarz może jednak tylko otworzyć zamek, jeśli problemem jest uszkodzenie tej cześci auta, potrzebna będzie wymiana zamka w profesjonalnym warsztacie samochodowym.

Kiedy należy wezwać ślusarza?

Czasami trudno jest otworzyć drzwi samochodu. W takich przypadkach, gdy nie można otworzyć drzwi po stronie kierowcy, należy wezwać ślusarza. Jeśli drzwi są zamknięte, a kluczyki zostały zgubione, należy wezwać ślusarza. Nie da się dostać do wnętrza samochodu bez wcześniejszego odblokowania go. Podczas przekręcania kluczyka w stacyjce można zauważyć, że w dolnej części obudowy kluczyka znajduje się mały otwór. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce i wyjęciu go z zamka otwór ten jest miejscem, w którym kluczyk zostanie uwolniony.