Zakupy dają szczęście

butik

Życie kobiety, która z jakichś przyczyn przestałaby robić zakupy stałoby się po prostu smutne. Kupowanie jest już wpisane w upodobania kobiet. Zazwyczaj robi ona codzienne zakupy żywnościowe, a od czasu do czasu szuka czegoś w sklepie meblowym, ale najwięcej radości daje jej kupowanie ciuchów.

 Potrzeba wyróżniania się

 Kobiety w naturze mają potrzebę podobania się drugiej płci. Żeby zwrócić na siebie uwagę, potrzebują sporo ładnych ubrań i dodatków. Wiedzę o tym, co jest modne czerpią z tematycznych czasopism, mediów i z obserwacji ulicznych. Czasem też widzą w butiku coś, co im się podoba. A skoro markowy butik na wystawie pokazał daną rzecz, to na pewno jest ona super modna. Mężczyźni tymczasem twierdzą, że najważniejsze jest wnętrze kobiety i jej charakter, jednak jak przychodzi co do czego, to ich spojrzenia skupiają się na kobiecie pięknie ubranej i dopracowanej w każdym calu. Szare myszki mogą przejść niezauważone i tak się najczęściej dzieje.

Kobieca rywalizacja

 Panie lubią się stroić również dla koleżanek. Wszystkie butiki z najnowszą modą dzięki temu świetnie prosperują. Jeżeli koleżanka ma jakieś super ciuch, to ja muszę mieć lepszy, bo inaczej czuję się gorsza. Myśl, że ubiorę się lepiej od koleżanki, od razu poprawia humor i kolejny butik jest dokładnie zwiedzony. Poprawianie nastroju za pomocą zakupów to technika stara jak handel. Wszystkie butiki istnieją dzięki niej. Nic tak nie poprawia humoru jak kolejna para super butów albo czterdziesta druga apaszka.

 Zakupoholizm

 Kobiety częściej wpadają w to uzależnienie. Jednak tylko niektóre popadają z tego powodu w długi. Ale prawdą jest, że gdyby nie te eleganckie butiki, to więcej pieniędzy by zostało. Można by sporo zaoszczędzić, tylko po co? Przecież trzeba wyglądać szykownie. Uzależnienie od zakupów najlepiej widać nie w butikach, tylko w secondhandach. Z tego powodu, że towar jest na ogół tańszy, kupuje się całe sterty ubrań. Gdy obserwuje się niektóre panie przy kasach, człowiek myśli sobie: Czy ta dziewczyna właśnie straciła całą swoją szafę w pożarze, że musi natychmiast ją odtworzyć?