Zasłony – stylowy dodatek do każdego wnętrza

Firanki

Tajemnicą nie jest, że udana aranżacja mieszkania w ogromnej mierze zależna jest od trafnego doboru tkanin. Narzuty, poduszki, zasłony czy też firany są w stanie ocieplić nawet najbardziej surową przestrzeń. Swoją obecnością wnoszą do pomieszczenia powiew elegancji i sprawiają, że aranżacja nabiera całkiem nowego charakteru. Zasłony pełnią jeszcze jedną istotną rolę, mianowicie w decydującym stopniu wpływają na dopływ naturalnego światła do wnętrza.

Zasłony – lekkie czy ciężkie?

W ogromnym stopniu gramatura materiału decyduje o tym, w jaki konkretnie sposób materiał się układa. Pluszowe zasłony są ciężkie, grube oraz lejące się. Zasłony na żabki, które są wykonane na przykład z poliestru cechują się z kolei strukturą transparentną oraz niebywałą lekkością. W pomieszczeniu o stylu skandynawskich warto postawić zatem na zasłony z tkanin delikatnych. Tego rodzaju zasłony sprawdzają się świetnie także w sypialniach oraz pomieszczeniach o nie największym metrażu – nie przytłaczają go oraz nie pomniejszą wizualnie. Na pluszowe oraz ciężkie wariacje pozwolić sobie możemy z koeli przy większych i wyższych kondygnacjach wnętrz.

Piękne zasłony z lnu

Zasłony na żabki z lnu wydać się mogą niektórym osobom rozwiązaniem niecodziennym, jednak w rzeczywistości pasują one niemalże do każdego rodzaju wnętrza. Mogą być zarówno długie, jak i krótkie, powłóczyste, a zarazem urokliwie podpięte po bokach naszych okien. Bez wątpienia nadają pomieszczeniu niebywałego charakteru.

Zasłony podpięte czy marszczone?

Istotną kwestią jest sposób upięcia zasłon. Większość osób woli zasłony z materiału marszczonego, ale puszczonego całkiem wolno. Są to zasłony najczęściej sięgające od sufitu, aż do do samej podłogi. Tego typu rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w salonach, dzięki czemu pomieszczenie zostanie optycznie podwyższone.

Inni z kolei decydują się na podpinanie firan. W tym celu stosują wszelkiego rodzaju klamry i magnesy, aby móc zebrać materiał po każdej ze stron okna. To jak tkanina będzie mocno udrapowana wyłącznie zależy od nas, ponieważ zacisk poszczególnych chwostów swobodnie można regulować.