Zmarszczki na powiekach – co warto wiedzieć?

zmarszczki na powiekach co warto wiedziec

Zmarszczki na powiekach to problem natury estetycznej, który szczególnie mocno irytuje przedstawicielki płci pięknej. Warto mieć świadomość, w jaki sposób powstają oznaki starzenia się skóry w tym miejscu. Dobrze jest także zdawać sobie sprawę z tego, jakie metody walki ze zmarszczkami na powiekach działają skutecznie. Wówczas zdecydowanie łatwiej będzie nam pokonać ten problem.

Zmarszczki na powiekach – najważniejsze informacje

Zmarszczki na powiekach można skutecznie zwalczyć. Na początek jednak, warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Najważniejsze kwestie zawiera poniższa tabela:

Dlaczego pojawiają się zmarszczki na powiekach? Przyczyną zmarszczek na powiekach, podobnie jak przyczyną zmarszczek w innych miejscach, są zanikające włókna kolagenowe. Zmarszczki są głębsze, jeżeli nie chronimy się przed słońcem i pomijamy pielęgnację.
Czy zmarszczkom na powiekach można zapobiec? Z biegiem czasu u każdego pojawią się zmarszczki, także na powiekach. Niemniej jednak przedwczesnym zmarszczkom można zapobiec stosując odpowiednio dobrane kremy – najlepiej już od 25 roku życia.
Jak walczyć ze zmarszczkami na powiekach? Koniecznie należy stosować dobrze dobrany krem lub serum. Wskazana jest także odpowiednia dieta.

Karolina Formela kosmetolog

Należy postarać się o odpowiednią profilaktykę przeciwzmarszczkową, bo wówczas prawdopodobieństwo pojawienia się głębokich zmarszczek będzie zdecydowanie mniejsze niż w przypadku zaniechania pielęgnacji. Profilaktykę przeciwstarzeniową należy włączyć w okolicach dwudziestych piątych urodzin, a wcześniej stosować mocno nawilżające kremy. Znacznie łatwiej bowiem opóźnić pojawienie się zmarszczek niż je później usunąć. Ale i to nie jest niewykonalne – w sytuacji, gdy zmarszczki są utrwalone pomogą zabiegi medycyny estetycznej – mówi Karolina Formela, kosmetolog

Zmarszczki na powiekach – poznaj krem Buatic!

buatic krem

Zmarszczki na powiekach można pokonać stosując odpowiednią pielęgnację. Warto wykorzystać do tego odpowiedni krem. Kosmetyk powinien charakteryzować się właściwościami:

 • przeciwzapalnymi,
 • usprawniającymi mikrokrążenie,
 • nawilżającymi,
 • łagodzącymi,
 • antyoksydacyjnymi.

Takie wszechstronne działanie wskazuje krem Buatic. Kosmetyk ten ma lekką, nieobciążającą skóry konsystencję, przypominającą nieco serum. Dzięki temu łatwo się wchłania i dogłębnie nawilża skórę.

Krem Buatic jest bogaty w cenne roślinne wyciągi i ekstrakty. Wygładza drobne zmarszczki i zapobiega przedwczesnemu pojawianiu się nowych.

Krem ten bardzo silnie odżywia skórę i regeneruje włókna kolagenu i elastyny, dzięki czemu daje on wysoką ochronę przed występowaniem nowych zmarszczek. Formuła kremu Buatic oparta jest o naturalne składniki aktywne, dzięki czemu kosmetyk ten charakteryzuje się wysoką skutecznością, a zarazem delikatnością.

Należy pamiętać, aby każdy krem na zmarszczki na powiekach zawsze należy stosować zawsze na oczyszczoną skórę. Wówczas szanse na to, że składniki aktywne się wchłoną, są zdecydowanie największe. Na pewno wskazana jest nie tylko systematyczność, ale również cierpliwość. Efektów nie dostrzeżemy bowiem od razu, ale z pewnością zauważymy je po około dwóch, trzech tygodniach sumiennego stosowania wybranego kremu na zmarszczki.

Zmarszczki na powiekach – jak wspomóc działanie kremu?

Zmarszczki na powiekach bez wątpienia można spłycić dzięki odpowiednio dobranym kremom. Okazuje się jednak, że możemy zwiększyć ich skuteczność. W jaki sposób? Dzięki delikatnemu masażowi powiek. To bardzo dobry i efektywny sposób na spłycenie zmarszczek i ujędrnienie powiek. Masaż można wykonać przy pomocy delikatnego kremu bądź olejku, np. z pestek malin.

verdelab

Masaż twarzy ma długą tradycję w medycynie wschodu. Ma on dobroczynny wpływ na skórę, ponieważ usprawnia krążenie krwi, za czym idzie lepsze dotlenienie i odżywienie komórek skóry oraz zapobiega zastojom limfatycznym, co pomaga oczyścić skórę z toksyn i redukować opuchliznę. Popularnością cieszą się również masaże z użyciem rollera jadeitowego, który możemy dodatkowo schłodzić w lodówce i skorzystać z obkurczających właściwości zimna – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

Niestety nikomu nie uda się uniknąć zmarszczek na powiekach. Niemniej jednak można zapobiec ich przedwczesnemu pojawieniu się oraz sprawić, aby przestały być głębokie. Zmarszczki spłycimy stosując kremy. Powinny one posiadać naturalne składy aktywne. Godny polecenia jest również delikatny masaż powiek.

FAQ

1. Jak często stosować kremy na zmarszczki na powiekach?

Kremy stosowane na zmarszczki muszą być stosowane regularnie. Najlepiej przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu danego kosmetyku. Zazwyczaj zaleca się stosowanie kremu na zmarszczki dwa razy dziennie, rano oraz wieczorem. Na noc można użyć zdecydowanie treściwszego kremu, np. Buatic.

2. Czy kremy na zmarszczki na powiekach można stosować w ciąży?

Kremy pomocne na zmarszczki na powiekach mogą i powinny być stosowane przez przedstawicielki płci pięknej spodziewające się narodzin dziecka. Okazuje się, że naturalne składy aktywne kosmetyków, co do zasady są bardzo bezpieczne. Niemniej jednak niektóre z nich mogą zawierać składniki potencjalnie niebezpieczne. Wskazane będzie zatem skontaktowanie się z lekarzem, jeżeli przyszła matka posiada jakiekolwiek wątpliwości.

3. Czy kremy na zmarszczki na powiekach o naturalnych składach aktywnych są bezpieczne?

Kremy pomocne w walce ze zmarszczkami bez wątpienia są skuteczne, ale również bezpieczne. Nie powodują one podrażnienia oraz zaczerwienienia skóry powiek. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że niektórzy mogą być uczuleni na niektóre ze składników znajdujące się w kremach. Wskazane jest więc przeanalizowanie składu i próba uczuleniowa.

4. Czy każdy może stosować kremy na zmarszczki na powiekach?

Tak, każdy może stosować kremy na zmarszczki w okolicy powiek i na powiekach. Niemniej jednak, zawsze warto upewnić się co do tego, że nie ma przeciwwskazań do stosowania jakiegoś kremu. Dobrym pomysłem jest też obserwowanie swojej skóry i tego, jak reaguje na krem.

Bibliografia

 1. Miczka A., Roślinne komórki macierzyste w kosmetykach, 2016
 2. Martini M., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007
 3. Park S.N., Skin aging and antioxidants, 1997
 4. Jaszczuk A., Ostrowska J., Kleszczewska E., Kwas hialuronowy-jego właściwości oraz wykorzystanie w kosmetyce i medycynie, 2009
 5. Łastowiecka-Moras E., Bugajska J., Naturalne promieniowanie UV a przedwczesne starzenie się skóry człowieka, 2001
 6. Glaser D.A., Anti-aging products and cosmeceuticals, 2004