Bańki chińskie na cellulit – skuteczny sposób?

banki chinskie na cellulit skuteczny sposob

Coraz bardziej wzrasta zainteresowanie skutecznymi i łatwymi sposobami na walkę z uciążliwym cellulitem. Jest to związane z chęcią posiadania szczupłych i jędrnych nóg. Na szczęście sposobów na redukcję cellulitu jest naprawdę wiele. Począwszy od kosmetyków – kremów, balsamów, serum, przez zabiegi w gabinetach kosmetycznych aż do zabiegów chirurgicznych. Jednak wiele kobiet w dalszym ciągu poszukuje skutecznych, domowych sposobów na walkę z niedoskonałościami skóry. Wiąże się to zarówno z komfortem wykonywania takich zabiegów w domu, jak i z oszczędnością czasu i pieniędzy – bez konieczności dojeżdżania do gabinetów kosmetycznych.

Masaż bańką chińską

Bańka chińska na cellulit znana jest w kulturze wschodniej już od setek lat. Według tradycyjnej medycyny chińskiej masaż poprawia nie tylko ukrwienie i jędrność skóry, ale także wspomaga regenerację po urazach lub przy innych problemach zdrowotnych takich jak nadciśnienie czy bóle brzucha. Masaż bańką chińską na cellulit to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań. Zabieg nadaje się do wykonywania samodzielnie w domu, ponieważ jest bardzo prosty. Wymaga od nas jedynie regularności i zaangażowania oraz odrobiny pracy nad techniką wykonywania masażu.

Do wykonywania zabiegów w domu najlepiej sprawdzą się bańki silikonowe i plastikowe. Są lekkie, nie ma problemu z ich przechowywaniem i utrzymaniem odpowiedniego poziomu higieny.

Masaż wykorzystuje podciśnienie, które wspomaga krążenie krwi i limfy. Bańki chińskie na cellulit można dostać w sklepach kosmetycznych stacjonarnie lub poprzez strony internetowe.

Chińskie bańki na cellulit – rodzaje zabiegów

vialise 1

Masaż bańkami chińskimi znajduje się w ofercie większości gabinetów kosmetycznych. Najczęściej rozróżnia się dwa rodzaje zabiegów – suchy i gorący. Gorący wykorzystuje szklane kule, podobne zresztą do tych wykorzystywanych w domu, jednak ten zabieg odradzany jest osobom z problemami żylnymi. Do masażu suchego potrzebne są tylko bańki, najczęściej plastikowe. Taki zabieg antycellulitowy wykonuje się poprzez przyłożenie bańki do skóry i wykonywanie nią okrężnych, delikatnych ruchów. Warto pamiętać o odpowiednim, ale nie za mocnym nacisku, gdyż przy braku wprawy masaż może być nieco bolesny, czego efektem będą nieestetyczne siniaki. Czas trwania zabiegu jest dowolny, jednak zaleca się nieprzekraczanie 20 minut na jedną sesję w domu. Zgodnie z zaleceniami masaż nie powinien sprawiać wielkiego bólu. Jednak gdy po zabiegach powstaną poważne krwiaki, najlepiej byłoby skonsultować się z lekarzem.

Bańki na cellulit mogą być używane również w przypadku innych problemów zdrowotnych takich jak:

  • nadciśnienie
  • bóle stawów
  • bóle pleców
  • ból w karku
  • stany zapalnych korzonków nerwowych
  • astma
  • grypa
  • problemy z potencją

W walce z innymi dolegliwościami zdrowotnymi nie wykonuje się masażu. W tym przypadku bańki przykładane są do skóry

Bańki chińskie na cellulit – efekty

Pierwsze zaskakujące efekty możemy zobaczyć już po 3 zabiegach. Przy regularnym stosowaniu, zdrowej diecie, odpowiedniej dawce sportu i nawodnieniu na odpowiednim poziomie (2 – 3 litry płynów na dobę), już o niespełna dwóch miesiącach można pozbyć się męczącego problemu cellulitu i nieelastycznej skóry nóg i pośladków.

Podsumowanie

Masaż bańką chińską nie tylko przyczynia się do poprawy jakości skóry, ale także może zapobiegać nawrotom cellulitu w późniejszym czasie. Stosowany jest jako rodzaj automasażu (jeśli wykonujemy go samodzielnie) do rozluźnienia napięcia w mięśniach nóg, pośladków czy też pleców.