3 narzędzia ręczne niezbędne w każdym domu

narzedzia reczne

Garaże majsterkowiczów są pełne narzędzi, w tym też narzędzi ogrodniczych. Czasami takie przybory przydają się w każdym domu – nie tylko tym, w którym mieszkają miłośnicy majsterkowania. Ze wszystkich narzędzi ręcznych warto zaopatrzyć się szczególnie w młotek, wkrętarko-wiertarkę i śrubokręty. Dlaczego?

Dlaczego w sklepie narzędziowym warto kupić młotek?

Jeśli chodzi o narzędzia ręczne, to zdecydowanie najpopularniejszym i jednym a najczęściej używanych jest młotek. Przydaje się w wielu sytuacjach. Można nim wbić gwoździe w ścianę, aby przywiesić obraz, czy dobić rozregulowane dno szuflady. Sprawdzi się też podczas robót własnoręcznych.

Młotki ma w swojej ofercie niemal każdy sklep z elektronarzędziami i narzędziami. Osoby, które często korzystają z tego przyrządu, mogą wybrać dla siebie model np. z tłumikiem drgań. Dzięki temu praca jest jeszcze przyjemniejsza. Młotkiem można też wyjmować gwoździe z różnych elementów.

Jakie jest zastosowanie wkrętarko-wiertarki akumulatorowej?

Kolejny ważny sprzęt to wkrętarko-wiertarka akumulatorowa. Przydaje się, podobnie jak młotek, np. do montażu obrazów czy plakatów na ścianach. Za jej pomocą można łatwo zbudować np. własną donicę z drewna czy domek dla ptaków. Szybko i bez trudu łączy ze sobą elementy wkrętami.

Czasami zdarza się, że w domu trzeba wywiercić gdzieś małą dziurę, np. do przełożenia jakiegoś kabla. Wtedy także warto skorzystać z wkrętarko-wiertarki. Takie narzędzie pomaga w montażu telewizora czy półek na ścianach. Spisze się także podczas większych remontów mieszkania.

Narzędzia ręczne – komplet śrubokrętów

Komplet śrubokrętów to coś, bez czego nie można się obejść np. podczas skręcania mebli. Przydaje się też w trakcie napraw sprzętów domowych. Dzięki śrubokrętom można rozłożyć na części nawet najbardziej złożone urządzenia, w tym np. kosiarkę spalinową z napędem.

Komplet tych trzech narzędzi pozwoli wykonać większość podstawowych prac domowych. Powinny znajdować się w każdym domu.