Aranżacja salonu – zainspiruj się!

wystroj salonu

Salon to nie tylko wizytówka każdego domu – to również “centrum życia” rodziny. Pragniemy zatem nie tylko, by prezentował się on jak najlepiej, ale także by był funkcjonalny. Przemyślana aranżacja salonu pozwoli i domownikom, i ich gościom zrelaksować się i poczuć naprawdę komfortowo. Wykańczanie wnętrza salonu nie jest jednak takie proste – pojawia się wiele różnych pytań. Na jaki styl się zdecydować? Jakie meble i dodatki wybrać? W tym artykule znajdziesz porady, z którymi stworzenie wymarzonego salonu będzie znacznie prostsze.

Spis treści:

Aranżacja salonu – na jakie ściany się zdecydować?

Aranżacja salonu – jakie meble wybrać?

Aranżacja salonu – postaw na stylowe dodatki!

Aranżacja salonu – na jakie ściany się zdecydować?

W każdym salonie są miejsca, które chcemy szczególnie wyeksponować. Warto wówczas zdecydować się na podkreślenie konkretnej ściany w salonie. Aby to zrobić, możemy wykorzystać rozwiązania takie jak tapety do salonu o nietuzinkowych wzorach lub też, zdecydowanie rzadziej spotykane, ale bardzo efektowne, płytki lub kolorowe mozaiki na ścianę. Ożywią one wnętrze i sprawią, że salon nabierze charakteru. Pamiętajmy jednak, aby nie łączyć tego typu rozwiązań ze sobą ani nie stosować ich na dużych powierzchniach, w przeciwnym razie aranżacja salonu mogłaby stać się chaotyczna, a pomieszczenie optycznie zmniejszyć.

Aranżacja salonu – jakie meble wybrać?

aranzacja salonu

Wyjątkowy salon tworzą przede wszystkim umiejętnie dobrane meble. Bardzo istotna jest tu kolorystyka – poszczególne elementy wnętrza muszą ze sobą współgrać i wzajemnie się dopełniać. Uniwersalnym rozwiązaniem będzie postawienie na stonowane meble w salonie: w kolorach szarości lub beżu. Warto jednak również pozostawić kilka odważniejszych akcentów kolorystycznych na przełamanie, na przykład intensywnie butelkowy fotel czy puf. Ważne jest nie tylko, by kolory nie gryzły się ze sobą, ale także by salon nie prezentował się zbyt jednolicie i monotonnie.

Aranżacja salonu – postaw na stylowe dodatki!

wystroj salonu

Kolejną rzeczą, o którą warto zadbać jest odpowiednie oświetlenie salonu. Zwróćmy uwagę, by każdy zakamarek pomieszczenia był doświetlony – sprawi to, że salon stanie się bardziej funkcjonalny, a przy tym wyda się bardziej przestronny. Jedno źródło światła zdecydowanie tutaj nie wystarczy. Oświetlenie pięknie podkreśli również dobrane dodatki. Wazony, obrazy, plakaty, wzorzyste dywany do salonu czy kwitnące lub zielone rośliny – jest w czym wybierać. Znaczenie mają również zasłony do salonu – zarówno ich kolor, jak i styl – od tych klasycznych, po bardziej nowoczesne.