Awaryjne otwieranie auta. Ten kłopot zostaw ślusarzowi

jak awaryjnie otworzyc samochod

Niekiedy próba oszczędzenia popycha nas do zrobienia rzeczy, których późniejsze konsekwencje są o wiele cięższe. Tak jest w przypadku gdy nagle nasz samochód zostanie zatrzaśnięty i nie mamy możliwości dostania się do niego. W takim momencie pojawia się panika, a niekiedy zdarzały się przypadki kiedy osoby potrafiły wybić szybę aby dostać się do środka. Oczywiście nie warto podejmować tak drastycznych kroków, w zupełności wystarczy wezwanie specjalisty który z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi otworzy drzwi jednocześnie nie uszkadzając pojazdu. Jest to zdecydowanie najrozsądniejsze rozwiązanie problemu, co ważne nie będzie ono dla nas bardzo kosztowne bo kwota takiej operacji wynosi zazwyczaj kilkaset złotych.

Bezproblemowe awaryjne otwieranie auta

Problemem samym w sobie może być fakt że w ciągu wykonywania wielu zajęć zgubiliśmy kluczyki od samochodu bądź zostawiając kluczyki w stacyjce samochód przypadkowo się zatrzasnął. Wówczas nie trudno o złość bo też takie nieszczęścia zdarzają się w najmniej odpowiednim momencie. Na szczęście dla każdego kierowcy w takiej sytuacji można bez większego problemu zadzwonić po pomoc. Pomoc tą tworzą doświadczeni ślusarze którzy za sprawą specjalistycznych urządzeń przeprowadzają awaryjne otwieranie auta. Tutaj nie ma większej reguły, nie ma znaczenia model samochodu czy jego szacowana wartość. Nie musimy obawiać się tego, iż mechanizm zamka czy też sama karoseria zostanie w jakikolwiek sposób uszkodzona ponieważ metody te są bezinwazyjne, lecz kiedy fachowiec nie będzie precyzyjny mogą być tego nieubłagane skutki. Kolejną pozytywną informacją jest to, że na pomoc ślusarzy możemy liczyć o każdej porze. Fachowcy z www.pogotowie-zamkowe-gdynia-24h.pl oferują swoją pomoc siedem dni w tygodniu przez całą dobę, a więc o to czy pomoc zostanie nam udzielona nie musimy się martwić. W momencie kiedy zadzwonimy po specjalistę i wskażemy mu adres na który się zjawi możemy przygotować sobie niezbędny w tym wypadku dokument. Dokładniej mowa tutaj o dowodzie rejestracyjny który będziemy zmuszeni okazać w celu weryfikacji. W innym wypadku nie zostanie udzielona nam pomoc więc warto mieć to na uwadze i aby nie tracić czasu można wcześniej przygotować niezbędny dokument.

Nowe lepsze rozwiązania

Przez dziesięciolecia stosowany był tylko i wyłącznie jeden sposób na otwieranie drzwi od samochodu, polegał on na zastosowaniu wytrychu i sprawnej manipulacji zamka. I choć sposób ten był i nadal jest skuteczny zawsze występuje ryzyko uszkodzenia mechanizmu otwierającego. Co ciekawe, całkiem nie dawno wynaleziono drugi sposób, polega on na użyciu przyssawki do szyb, specjalnego haczyka oraz poduszki hydraulicznej. Z ich pomocą ślusarz będzie w stanie odchylić w bezpieczny sposób szybę i przez wytworzoną szczelinę włożyć haczyk otwierając w ten sposób drzwi od wewnątrz. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie lecz bardzo skuteczne a co najważniejsze bezpieczne. Coraz więcej fachowców stawia na nowe rozwiązanie które sprawdza się w większości samochodów, a dzięki niemu nie ma potrzeby narażania mechanizmów zamka.