Baseny stelażowe dla dzieci – czym powinny się wyróżniać?

basen dla dzieci

Kiedy zbliża się lato, wielu rodziców decyduje się baseny stelażowe. Są one coraz bardziej atrakcyjne pod względem finansowym, bezpieczne dla dziecka i wytrzymałe. Jakie wymiary basenów stelażowych będą optymalne? Czym powinien charakteryzować się stelaż w basenie? Dlaczego bezpieczne poszycie jest tak istotne? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule.

Jakie wymiary basenów stelażowych będą optymalne?

Baseny stelażowe dla dzieci powinny być odpowiednio dobrane pod względem wymiarów. Jako rodzice powinniśmy pamiętać o tym, by był on w pełni bezpieczny dla naszych pociech. W przeciwnej sytuacji możemy kupić drogą, a — niestety — bezużyteczną rzecz, która nie wykorzysta w pełni swojego potencjału.

Powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nasze dzieci dość szybko dorastają, dlatego też ciekawym rozwiązaniem może okazać się wybranie nieco większego modelu. W końcu możemy zalać baseny stelażowe jedynie do połowy. Weźmy także pod uwagę możliwości finansowe, a także to, jakie warunki mamy w ogrodzie. Ten drugi aspekt jest szczególnie istotny, jeśli interesuje nas obudowa basenu stelażowego. Na temat obudowy basenu warto też przeczytać tekst na RadioWrzesnia.pl.

Stelaż w basenie- czym powinien się charakteryzować?

Basen ogrodowy głęboki musi posiadać stelaż. To właśnie on odpowiedzialny jest za to, aby przez długi czas podtrzymywać poszycie. Jest to element, który ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo naszych dzieci, dlatego też warto postawić na materiały najwyższej jakości.

Dobry stelaż to gwarancja stabilności i trwałości konstrukcji. Najczęściej są one wykonane ze stali, czyli z tworzywa, które jest odporne na warunki atmosferyczne i na uszkodzenia mechaniczne. Warto zwrócić uwagę na to, czy dany materiał jest odporny na rdzę: jest to bardzo pożądana właściwość.

Bezpieczne poszycie w basenach stelażowych

Duży basen stelażowy powinien mieć odpowiednie poszycie. Materiał musi charakteryzować się wysoką jakością, w końcu odpowiada za bezpieczeństwo naszych dzieci. Pamiętajmy o tym, że poszycie jest narażone na duże ciśnienie wody, a także na zmiany temperatur.

Dodatkowo znajduje się na zewnątrz, co oznacza, że na poszycie padają promienie słoneczne, które niekiedy mogą przyspieszać degradację konstrukcji. Z reguły mamy do czynienia z tworzywem sztucznym PVC, które jest dodatkowo wzmocnione szklanym włóknem. Tego typu wielowarstwowy materiał to gwarancja wytrzymałości i bezpieczeństwa.

Jakie dodatkowe akcesoria są godne uwagi?

Kupując baseny stelażowe, warto pamiętać o dodatkowych akcesoriach, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Aby nie wymieniać regularnie wody, należy dokupić pompkę filtrującą. Wybierać możemy egzemplarze z papierowym wkładem, a także te plastikowe.

W przypadku nieco większych egzemplarzy ciekawym rozwiązaniem jest drabinka basenowa. Często nie obędzie się też bez zestawów czyszczących i pływaka. Alternatywnie możliwe jest zainwestowanie w systemy podgrzewające wodę.