Weselne podziękowania dla rodziców — oryginalne i sprawdzone pomysły

weselne podziekowania

Podczas ceremonii zaślubin, para młoda skupia na sobie uwagę wszystkich. Warto jednak pamiętać również o cichych bohaterach ceremonii, którymi są rodzice. To oni często pomagają we wszystkich przygotowaniach i wspierają duchowo i materialnie przyszłych nowożeńców. Jak im za to podziękować? Oto kilka sposobów!

Tradycje ślubne stale ewoluują, dopasowując się do specyfiki danych czasów. Niektóre elementy ceremonii całkowicie znikają, a inne z kolei pojawiają się w ślubnym repertuarze i zyskują ogromną popularność. Współczesne pary młode coraz rzadziej decydują się na przykład na zabawy. Coraz częstsza jest również rezygnacja z pierwszego tańca na rzecz wspólnej inauguracji wesela wraz z gośćmi. Są też elementy ceremonii, które w ostatnich dekadach stały się klasykiem. Należą do nich między innymi podziękowania dla rodziców, bez których wiele par nie wyobraża sobie wesela.

Wdzięczność warto wyrazić nie tylko słowami i publicznym gestem, ale również poprzez wręczenie symbolicznego podarunku. Warto wybrać taki, który stanie się pamiątką na lata. W ofercie polskich marek ślubnych można znaleźć takie prezenty jak podziękowanie dla rodziców, które można w razie potrzeby personalizować np. w ofercie artMA – https://artma-zaproszenia.pl/kategoria/dodatki-weselne/podziekowania-dla-rodzicow/. Piękne statuetki, dyplomy, podziękowania dla rodziców ze zdjęciem i dedykacją – możliwości jest sporo. Rodzice będą mogli wyeksponować taką pamiątkę, która będzie przywracała pamięć o pięknych, wspólnych chwilach.

Weselne podziękowania dla rodziców – w kuluarach czy publicznie?

Rodzicom bardzo często zdarza się bezpośrednio uczestniczyć w ślubnych przygotowaniach. Dla przyszłych nowożeńców to ogromne wsparcie i spore odciążenie – w wielu przypadkach również finansowe. Nic dziwnego, że parom tak bardzo zależy na podziękowaniu rodzicom w uroczysty, oficjalny sposób. Standardem w scenariuszu wesela stało się już podziękowanie, które zazwyczaj ma miejsce w połowie ceremonii. Para młoda, decyduje o jego formie – może zdecydować się na bardzo klasyczne rozwiązanie lub alternatywę – na przykład podziękowania dla rodziców na wesoło.

Przed zaaranżowaniem takiego podziękowania warto zastanowić się, czy jego forma będzie komfortowa dla rodziców. Nie każdy lubi publiczne występy. Jeśli czujesz, że rodzice mogą poczuć się skrępowani, lepszym pomysłem będzie zaaranżowanie podziękowań „za kulisami” – oczywiście z wręczeniem prezentu.

A jeśli nie, daj się ponieść fantazji lub skorzystaj z jednego ze sprawdzonych sposobów, takich jak:

#1 Przemowa

Sprawdzony sposób, który nigdy nie zawodzi. Przemowę można przygotować wcześniej lub iść na całość i improwizować – wszystko zależy od temperamentu pary młodej! W przemowie warto zawrzeć wyrazy wdzięczności i określić, za co konkretnie dziękujemy. Dobrze również uwzględnić w niej życzenia dla rodziców.

#2 Prezentacja filmu

Jeśli macie do dyspozycji materiały archiwalne z Waszego dzieciństwa, uwzględniające ważne chwile w waszym życiu, warto zrobić z tego użytek! To wspaniały sposób na oryginalne podziękowania dla rodziców. Stwórzcie miszmasz z posiadanych materiałów, w którym uchwycicie piękno waszej relacji. Rodzice z pewnością będą wzruszeni, podobnie jak wszyscy inni goście obecni na sali.

#3 Piosenka dla rodziców

Dobrym pomysłem będzie płynne przejście do podziękowań podczas zabawy poprzez włączenie utworu, który dla rodziców coś znaczy – na przykład tego, do którego sami tańczyli swój pierwszy taniec na własnym weselu. W ten sposób zasygnalizujecie rodzicom, że właśnie zaczyna się część ceremonii, podczas której to oni są głównymi bohaterami.