Czy da się zastąpić top do hybryd? Odpowiadamy

top hybrydowy

Nakładanie hybrydy to proces czasochłonny, niezależnie od tego, czy wykonujemy manicure w domu, czy w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Jednak w tym przypadku czas jest naszym sprzymierzeńcem, bo im staranniej nałożymy lakier, tym większa szansa, że zostanie on z nami dedykowane kilka tygodni. Stawianie sobie pytań w stylu: „czy mogę pominąć któryś etap?” właściwie nie powinno mieć miejsca, ale jeśli już nie możecie się oprzeć takim pokusom, to jesteśmy po to, by rozwiać wasze wątpliwości.

Manicure hybrydowy składa się zwykle z trzech warstw: bazy, lakieru kolorowego i topu. Każda z nich ma określoną rolę, a wszystkie razem wzajemnie się uzupełniają. To dzięki temu utwardzony manicure ma szansę utrzymać się na naszych paznokciach niemal miesiąc bez konieczności poprawek. Dlatego tak ważne jest, by proces nakładania hybrydy nie był zakłócony przez niedokładność czy pośpiech.

Top do hybrydy – do czego służy?

Tak samo jak baza chroni płytkę naszych paznokci przed szkodliwym działaniem lakieru hybrydowego, tak top do hybryd jest warstwą chroniącą manicure przed czynnikami zewnętrznymi. Bez niego lakier szybko traci połysk, a zyskuje za to zarysowania i otarcia. Ponadto ostatnia warstwa jest tą, która nadaje całości odpowiednie wykończenie. Zależnie od tego, czy wolicie paznokcie błyszczące czy matowe, brokatowe czy gładkie, top jest w stanie sprostać wszystkim waszym preferencjom. Nakładając top na paznokcie hybrydowe, trzeba być bardzo dokładnym. Lakier musi być precyzyjnie pokryty, bo nawet mała nieszczelność może spowodować wielkie straty.

Czym zastąpić top do hybryd?

Tutaj dochodzimy do sedna problemu i odpowiadamy prosto i dobitnie: przy tradycyjnej hybrydzie top jest elementem niezbędnym i nie ma sensu szukać rozwiązań zastępczych. Jeśli w ramach eksperymentu użyjecie na przykład zwykłego bezbarwnego lakieru do paznokci, to nie spodziewajcie się, że trwałość całości będzie zachowana. Istnieje wprawdzie jeden wyjątek, ale tylko w przypadku manicure’u żelowego. Produkt, który może zastąpić top do hybryd, to nabłyszczacz buick finish, który jednak wymaga odpowiedniego rodzaju powierzchni. Jest bardzo kruchy i sprawdzi się na sztywnych paznokciach żelowych, lecz naturalna płytka jest dla niego zbyt elastyczna, więc efekt mógłby być całkiem odwrotny od zamierzonego.

Pominięcie etapu hybrydy – da się to zrobić bez konsekwencji?

Skoro odpowiedzieliśmy już na pytanie, czy top jest potrzebny do hybryd, to wiecie, że ten etap nie ma alternatywy. Producenci lakierów wychodzą jednak naprzeciw oczekiwaniom konsumentek i dlatego istnieje pewne ułatwienie, dzięki któremu zaoszczędzimy trochę czasu. Zarówno bazy, jak i topy do hybryd w wersjach kolorystycznych dostępne są w CosmeticsZone, zatem, o ile lubicie delikatny i elegancki manicure, możecie zrezygnować ze środkowej warstwy lakieru. W takim okrojonym wariancie mamy do dyspozycji bazy w cielistych odcieniach z brokatem lub gładkie, a także topy z różnokolorowymi drobinkami. Rezygnacja z jednej warstwy uda się tylko w taki sposób, gdyż zachowane zostają te z nich, które pełnią najważniejsze funkcje.

Przykro nam, jeśli spodziewałyście się innej odpowiedzi, ale manicure hybrydowy zawdzięcza swoją funkcjonalność właśnie odpowiedniemu doborowi produktów. Top do hybryd jest wisienką na torcie całości i nie da się go pominąć ani zastąpić. Ale przecież to dzięki temu możemy cieszyć się pięknymi paznokciami przez kilka tygodni, a w naszym pełnym obowiązków życiu takie ułatwienie jest prawdziwym dobrodziejstwem. Dobry top coat hybrydowy zniesie naprawdę wszystko, zatem najwyższa pora przestać złorzeczyć na jego obowiązkową obecność i… docenić piękne wykończenie naszych paznokci.