Bateria bidetowa natynkowa – czym się charakteryzuje?

bateria bidetowa

Bateria bidetowa natynkowa to popularny element wyposażenia łazienek. Montuje się ją w niewielkiej odległości od miski WC. Pozwala w wygodny sposób zachować higienę bez konieczności wstawania z muszli klozetowej. Wytwarzane przez nią duże ciśnienie wody nadaje się także idealnie do kompleksowego czyszczenia. Czym charakteryzuje się ten sprzęt? Wyjaśniamy.

Czym jest bateria bidetowa natynkowa?

Bateria bidetowa natynkowa w porównaniu do modelu podtynkowego, instaluje się po zakończeniu prac wykończeniowych. Jej sposób montażu jest bardzo prosty i nieskomplikowany, więc niekoniecznie musi być wykonany przez profesjonalistę takiego jak np. hydraulik. Zaletą tego rozwiązania jest łatwość jej wymiany w przypadku awarii lub uszkodzenia baterii.

Bateria bidetowa natynkowa może służyć jako uzupełnienie wyposażenia toalety WC lub bidety ściennej. Służy do wytwarzania natrysku wody pod ciśnieniem. Odświeżający strumień może być używany do celów higienicznych, jak i służyć do kompleksowego odświeżenia elementów wyposażenia łazienki. Zwłaszcza WC podwieszana lub stojąca może dzięki temu być szybko i skutecznie umyta bez konieczności zużywania dużej ilości wody.

Czym charakteryzuje się bateria bidetowa natynkowa?

Bateria bidetowa natynkowa to element, który coraz częściej gości w nowoczesnych i funkcjonalnych łazienkach. Charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami oraz elastycznym wężem, który pozwala w wygodny sposób ukierunkować strumień płynącej z niej wody.

Swoim wyglądem przypomina klasyczne baterie prysznicowe. Najpopularniejsze i zarazem najchętniej kupowane są modele z chromowanym, srebrnym wykończeniem. W ten sposób z łatwością można ją zestawić z pozostałym wyposażeniem łazienkowym.

Bateria bidetowa natynkowa to produkt, który zarówno zwiększa poziom higieny, jak i ułatwia codzienne czynności, zwłaszcza dla osób o ograniczonych możliwościach ruchowych. Niektóre modele można wyposażyć w termostat, który służy do niewielkiego podgrzewania temperatury wody, co poprawia komfort przy korzystaniu z bidetu.