Bluza męska – jakie modele są modne w 2022 roku?

pexels andrea piacquadio 845434

Bluzy męskie przez lata znacząco zyskały na popularności i trafiły również do szaf osób uważanych za modne oraz stylowe. Wynika to z ich uniwersalności, dzięki której mogą mieć zarówno sportowy charakter, jak i prezentować się dobrze oraz stylowo. Jakie modele bluz męskich są jednak modne w 2022 roku?

Jakie bluzy są obecnie w modzie?

Tak naprawdę trudno ocenić to jakie bluzy są w modzie. Z pewnością bluza Nike męska, czy też pochodząca od innych renomowanych producentów takich jak Tommy Hilfiger, Adidas, czy też Guess cieszy się większą popularnością z racji na to, że jest nierzadko wyższej jakości, gdyż wykonana została z lepszych materiałów oraz z dbałością o szczegóły.

Bluzy od znanych producentów cieszą się więc sporą popularnością podobnie jak na przykład buty Nike. Nie oznacza to jednak, że inne nie są modne. Znaleźć można wielu ciekawych producentów odzieży, którzy może mają mniej znane marki, lecz produkują stylowe bluzy, które są nie tylko dobrej jakości, ale też świetnie się prezentują.

Jak wybrać bluzę męską?

Wybierając bluzę męską trzeba przede wszystkim pamiętać o jednym. Ma ona być dopasowana do naszych preferencji, a nie do obowiązującej mody. Znacznie ważniejsze jest to, by ubranie było dopasowane do naszego ciała i wyglądu, gdyż w takim będziemy wyglądać znacznie lepiej, niż w najbardziej modnej bluzie świata, której krój nie pasuje jednak do na przykład naszej sylwetki. Niektóre modne kroje są jednak dość uniwersalne.

Sporą popularnością cieszą się na przykład bluzy oversize. Są one wykonywane tak, by były większe niż wskazuje na to rozmiar, dzięki czemu są one noszone bardzo luźno i praktycznie nie pokazują sylwetki. Takie bluzy męskie są częstym wyborem zarówno wśród osób chudych, jak i tych, których sylwetka jest nieco większa. Dobrze sprawdzają się praktycznie u wszystkich. Wybierając bluzę warto jednak zwrócić również na jej funkcjonalność. Mowa tu o obecności kaptura, czy też kieszeni, które pozwolą schować niewielkie przedmioty.