Bramy garażowe – jak wybrać? To warto wiedzieć?

brama garazowa

Nowoczesna brama garażowa pozwala stworzyć w garażu o wiele bardziej użytkową przestrzeń. Dzięki automatyce możemy otwierać i zamykać bramę zdalnie, z wykorzystaniem pilota, bez wysiadania z auta. Dobrej klasy brama jest antywłamaniowa, doskonale tłumi hałas, jak również sprawia, że w garażu będzie po prostu ciepło. Na co powinniśmy zwracać uwagę, gdy chcemy wybrać bramę garażową?

Jakie są na rynku bramy garażowe?

Trudno wyobrazić sobie normalne użytkowanie domu (zwłaszcza zaś garażu), bez posiadania odpowiedniej jakości bramy garażowej. To właśnie ona z powodzeniem zastąpi bramy, które nie mają automatyki, muszą być otwierane ręcznie. Do tego zdecydowanie trzeba wiedzieć, że dobrej klasy brama jest ocieplana, nie będziemy więc mieli do czynienia ze stratami ciepła. Dodatkowo będzie skutecznie tłumić hałas i chronić przed włamaniem.

Na rynku mamy dostępne bramy garażowe w Szczecinie: uchylne, segmentowe, rolowane, rozwierne. Dostępne są oczywiście w różnych standardach, kolorach, rozmiarach. Chcąc wybrać najlepszą bramę, zdecydowanie warto się skontaktować z fachowcami. Wtedy nasz wybór będzie optymalny.

Co to są bramy segmentowe?

Bramy segmentowe w Szczecinie to bardzo popularny rodzaj bram garażowych, chętnie wybierany przez klientów, głównie ze względu na nowoczesny wygląd, a także z uwagi na funkcjonalność, możliwość zastosowania zarówno w nowych domach, jak również w takich, które przechodzą termomodernizację.

Brama segmentowa otwiera się pionowo i pozostaje pod stropem, oszczędzając miejsce. To rozwiązanie wygodne, zwłaszcza tam, gdzie nie mamy możliwości zastosowania np. bramy otwieranej na dwie strony. Dodatkowo fachowcy do takiej bramy bez problemu dobiorą odpowiednią automatykę, zajmą się również wykonaniem montażu.

Brama segmentowa to inwestycja w wygodę i komfort użytkowania, tak właśnie jej zakup należy traktować. Prawidłowo zamontowana i użytkowana zgodnie z przeznaczeniem, posłuży bezawaryjnie wiele lat.