Czy hale namiotowe mogą być ocieplane?

hale namiotowe

Hale namiotowe to popularne obiekty budowlane, które zwykle wykorzystuje się jako magazyny czy obiekty przemysłowe i rolnicze. Wyróżniają się szybkim oraz prostym montażem, a także stosunkowo niską ceną. Są doskonałą alternatywą dla typowych budynków murowanych i można w nich przechowywać wiele różnych produktów, materiałów czy sprzętu. Czy takie hale mogą być ocieplane?

Ocieplane hale namiotowe – czym się wyróżniają?

Wielu inwestorów zaczęło się interesować funkcjonalnymi i dość tanimi obiektami. Dlatego producenci, chcąc dostosować hale namiotowe do całorocznej pogody i warunków atmosferycznych. Dlatego dziś dostępne są ocieplane hale namiotowe, które zapewniają optymalną temperaturę wewnątrz w trakcie zimy, a także rozszerzają możliwość ich zastosowania. Hale ocieplane podobnie do budynków inwentarskich mogą być wykorzystywane do hodowli zwierząt. Świetnie sprawdzają się do przechowywania produktów spożywczych, które wymagają odpowiednich temperatur.

Konstrukcja hali namiotowych ocieplanych – czym się charakteryzuje?

Podstawowa konstrukcja hali namiotowej ocieplanej wykonana jest z profili stalowych zabezpieczonych przed korozją za pomocą cynkowania ogniowego. Pokrycie dachowe to z kolei wysokiej jakości plandeka PCV, która zapewnia odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Plandeki to także produkty niepalne z atestami ITB. Obudowa ścian to zazwyczaj blacha trapezowa lub płyta warstwowa z rdzeniem styropianowym, pianka poliuretanowa lub wełna mineralna o odpowiednim współczynniku przenikania ciepła. Tak wykonane hale namiotowe to mocna i bezpieczne konstrukcja, która zapewnia szczelność oraz szybki montaż. Konstrukcje tego typu oferuje m.in. producent hal stalowych GLOB-STAL, który dba o każdy etap montażu hal namiotowych.

Ocieplane hale namiotowe – jakie mają zastosowanie?

Hale namiotowe ocieplane mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim są budynkami o przeznaczaniu magazynowym do przechowywania różnych produktów czy przemysłowym, jako miejsce produkcji. Namioty halowe to obiekty tymczasowe, które bez problemu można zdemontować, przewieźć w inne miejsce i ponownie zamontować. Dlatego tak chętnie korzysta się z nich na różnych imprezach plenerowych. Mają formę długoterminową.