Co to jest team building?

team building

Budowanie zespołu to nic innego jak wszystkie świadome procesy mające na celu stworzenie wydajnego zespołu z jasnymi celami, efektywnym wykorzystaniem członków i jasnym rozgraniczeniem ról. Mechanika procesu budowania zespołu może być zastosowana w istniejących zespołach, a dokładniej w ich problemach lub w fazie początkowej nowego zespołu. Ćwiczenia integracyjne są również uzasadnione, gdy zespół jest wyczerpany. Można zaryzykować stwierdzenie, że budowanie zespołu to zestaw narzędzi i działań mających na celu usprawnienie funkcjonowania zespołu, od jego powstania, przez czasy kryzysu, a nawet schyłku. Dziś teambuilding jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi usprawniających budowanie i funkcjonowanie Twojej siły roboczej.

Jaki wpływ mają działania integracyjne w pracy?

Strzał energetyczny 

Kiedy zespół wraca z podróży integracyjnej, energia w biurze może się zmienić, wywołując wstrząsający szok w kulturze firmy. Najlepiej byłoby, gdyby pracownicy mogli ciągle przypominać sobie o wydarzeniu poprzez gadżety, które w działaniach integracyjnych mogą przywoływać szczęśliwe wspomnienia i działać jako dawka pozytywności, która pomaga utrzymać atmosferę w biurze. Choć wielu osobom nazwa „gra integracyjna” może kojarzyć się z rodzajem luźnego upływu czasu, warto pamiętać, że celem jest poprawa atmosfery, wzmocnienie więzi, pogłębienie zaufania, czy po prostu budowanie relacji w zespole.

Budowanie zespołu – sposób na wybór liderów? 

Budowanie i nadzorowanie zespołów podczas zajęć z budowania zespołu daje osobom niewykonawczym możliwość przyjęcia ról przywódczych i poprowadzenia zespołu przez udane ćwiczenia. To świetny sposób, aby kierownictwo przyjrzało się umiejętnościom przywódczym innych pracowników i zidentyfikowało potencjalnych przyszłych kandydatów do zarządzania. Wykonując ćwiczenia team buildingowe, możesz łatwo zobaczyć, jakie role będą naturalnie odgrywać poszczególne osoby – kto jest planistą, kto jest taktykiem, a kto przyciąga innych i prowadzi ich do zwycięstwa.

Budowanie zespołu jest cennym narzędziem wpływania na budowanie zespołu i doskonalenie zespołów. Sukces gier terenowych, gier, ćwiczeń czy profesjonalnych szkoleń team buildingowych wynika z niezwykłej elastyczności narzędzia w radzeniu sobie z konkretnymi zadaniami do wykonania. Kreatywny konstruktor zespołu rozwiąże wiele problemów Twojej firmy, a zabawne scenariusze lub odcinki nie pozwolą Ci się nudzić w procesie „uzdrawiania” wymarzonego zespołu. Jeśli nie korzystałeś z takiej usługi, teraz nadszedł czas, aby wysłać do nas zapytanie i zgłosić problem, który wymaga szybkiego rozwiązania. 

Przydatne rady – team building

  • Zintegruj członków zespołu poprzez gry na żywo i gry integracyjne. 
  • Popraw zarządzanie zespołem dzięki ćwiczeniom budowania zespołu. 
  • Proces budowania zespołu realizuje funkcję poznawczą. 
  • Członkowie zespołu rozumieją swoje cechy i umiejętności.
  • Działania integracyjne budują poziom zaufania wśród członków zespołu. 
  • Usprawnij proces komunikacji zespołu. 
  • Działania integracyjne wyprowadzają pracowników z kryzysu.
  • Członkowie zespołu zdobywają nowe kwalifikacje w wyniku ćwiczeń integracyjnych. 
  • Dobrze zorganizowana impreza integracyjna motywuje zespół. 

Ogólnie rzecz biorąc, wspólne ćwiczenia i gry  sprawiają, że proces integracji zachodzi w zespole. Wyzwanie quizowe może być firmową integracją imprezy firmowej. Jest to seria quizów online transmitowanych z wykorzystaniem systemu interakcji z dużymi grupami. Uczestnicy odpowiadają na pytania wcześniej przygotowane. Tematem quizu może być firma/zespół lub inna dziedzina. Oceniana jest poprawność odpowiedzi oraz czas udzielenia odpowiedzi.

Dowiedz się więcej na pracowniagier.com