Części do kamperów – co jest nam potrzebne?

czesci do kamperow

Jeśli zamierzasz kupić lub wynająć przyczepę kempingową, musisz zastanowić się, jak ją urządzić. Zależnie do wyposażenia kampera, jeden będzie dobrze zaopatrzony, drugi trzeba doposażyć. Nie ukrywajmy, im więcej zapłacisz, tym bogatsze wnętrze przyczepy.

Najpotrzebniejsze części do kampera

Złote wakacje, traperskie warunki życia w kamperze, moc zabawy i odpoczynku. Niestety, zanim to nastąpi, musisz się trochę nagłowić, aby dobrać najważniejsze części do kamperów i rzeczy codziennego użytku. Priorytetowo zadbaj o sprzęt do gotowania! Mały stolik, krzesełka składane lub plastikowe, zastawa podróżna lub jednorazowe naczynia w kilku zestawach. Oprócz tego zaopatrz się w dwie butle gazu, aby móc przyrządzić posiłki. Na pewno nie będzie zbędnym balastem podręczny grill, który przyda się choćby do usmażenia świeżej ryby na kolacje.

Strefa komfortu

Zależnie od metrażu kampera i miejsca w środku, wyposaż go w łóżko polowe składane lub zwykły, wygodny materac. Gdzieś trzeba spać, więc to jest zakup niezbędny. Warto też mieć składany fotel i parasol, aby w mocno słoneczne dni móc delektować się naturą na świeżym powietrzu z dobrą książką w ręku.

Przyczepa staje się na czas wakacyjnego wypoczynku twoim drugim domem, dlatego warto zadbać o estetyczne wnętrze – firanki, obrusy i drobny dekor. W celu zachowania czystości i porządku warto zaopatrzyć się w organizery, które można powiesić na jednej ze ścian. Posłużą jako miejsce do przechowywania butów, czapek, kapeluszy, parasoli czy drobnych sprzętów codziennego użytku.

Zadbaj o czystość

Bardziej przyziemne części do kamperów to sanitariat – toaleta, zlew, prysznic. Nie wystarczy je mieć, trzeba umieć z nich korzystać, np. wiedzieć, jak napełniać i opróżniać zbiorniki z wodą brudną i czystą. Wykonanie źle jednej z tych czynności może skutkować nieodpowiednim działaniem np. prysznica. Oczywiście trzeba pamiętać, że tylko w dozwolonych miejscach można pozbywać się nieczystości z kampera.

Bez energii ani rusz!

Zaopatrzenie się w agregat prądotwórczy, przetwornicę (zamieni prąd z akumulatora na prąd stały), akumulator żelowy, zasilacz, czy panele solarne – to są bardzo ważne części do kamperów bez których nie ma co wybierać się w drogę. Nie ma energii? Nie ma prądu! Podłączenie telewizora, radia, sprzętów AGD, to wszystko wymaga zasilania energią elektryczną.

Skompletuj swój unikalny zestaw do kampera. Oprócz rzeczy podstawowych, potrzebnych do codziennego funkcjonowania na kempingu, zaopatrz się w umilacze czasu typu: płyty z dobrą muzyką, książki, kadzidełka oraz drobne ozdoby (obrazek, kwiaty, lampka nocna). Każdy wyjazd uczy nowych rzeczy, dlatego zawsze zapisuj na kartce to, o czym zapomnisz. Nie warto jednak zabierać wielu zbędnych gadżetów, bez których spokojnie można się obejść na wakacjach.