Czy generator ozonu sprawdzi się do dezynfekcji hotelu?

ozonowanie

Hotele i inne obiekty noclegowe oraz wypoczynkowe wymagają rygorystycznego przestrzegania zasad higieny. Ma to związek nie tylko z nadal trwającą pandemią COVID-19, ale także koniecznością zapewnienia gościom ogólnego komfortu podczas przebywania na terenie obiektu. Czy generator ozonu jest dobrym wyborem do hotelu? Czy można wykorzystać to urządzenie nie tylko do dezynfekcji powietrza? Wyjaśniamy.

Stosowanie generatora ozonu w hotelu – 5 ważnych zalet

Generatory ozonu kojarzone są przede wszystkim z dezynfekcją powietrza oraz redukcją nieprzyjemnych zapachów, jednak mogą być także stosowane w celu dezynfekcji różnych powierzchni oraz elementów wyposażenia hotelu.

W przypadku dezynfekcji powietrza generatory ozonu redukują szkodliwe drobnoustroje m.in. bakterie i wirusy, uniemożliwiając ich replikację w organizmie człowieka. To jedna z największych zalet stosowania ozonatorów, bo dzięki nim można oddychać czystym powietrzem oraz znacząco ograniczyć ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się chorób przenoszonych drogą kropelkową. W hotelu przebywa dużo ludzi, co sprawia, że ograniczenie ryzyka związanego z zakażeniami wirusowymi oraz bakteryjnymi staje się priorytetem. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy ozonator cechuje się jednakową skutecznością i wydajnością. Na rynku dostępne są nie tylko profesjonalne ozonatory, które znajdziemy np. w ofercie firmy Klimawent, ale także urządzenia bez atestów o niepotwierdzonej skuteczności działania. Najlepiej zdecydować się na zakup atestowanego, profesjonalnego urządzenia, bo jest ono gwarancją skutecznej i bezpiecznej dezynfekcji.

Druga z zalet korzystania z generatora ozonu jest możliwość szybkiej i bezpiecznej dla zdrowia redukcji nieprzyjemnych zapachów, których źródłem może być np. hotelowa kuchnia. Aromaty różnych potraw mogą tworzyć „mieszankę wybuchową”, utrudniając relaks i wypoczynek hotelowych gości. Ozonator szybko neutralizuje nieprzyjemną woń, pozwalając na oddychanie nie tylko czystym, ale także rześkim powietrzem.

Inne i nie mniej ważne zalety korzystania z ozonatora to:

  • możliwość skutecznej dezynfekcji materacy, kołder i poduszek,

  • możliwość dezynfekcji tekstyliów dekoracyjnych i dywanów,

  • możliwość szybkiej i skutecznej dezynfekcji wszystkich elementów wyposażenia i powierzchni, które mają kontakt z powietrzem.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ozonator do hotelu?

Generator ozonu doskonale sprawdzi się w hotelu, pozwalając uniknąć dezynfekcji z zastosowaniem nieprzyjemnie pachnących i podrażniających drogi oddechowe środków chemicznych. Aby okazał się skuteczny, musimy zwrócić uwagę na jakość urządzenia, a także jego wydajność, która powinna zostać dopasowana do powierzchni dezynfekowanej przestrzeni. W dużych hotelach np. w przestrzeni wspólnej, czyli recepcji, sali konferencyjnej, restauracji hotelowej niezbędny jest ozonator o wysokiej wydajności.