Jak transportować sprzęty RTV/AGD w trakcie przeprowadzki?

pexels quintin gellar 2199293

Sprzęty AGD i RTV stanowią podstawę każdego domu. Żadne gospodarstwo domowe nie obejdzie się bez pralki, lodówki, zmywarki, telewizora, kuchenki mikrofalowej. Młodzi ludzie, w miarę wzrostu majętności, starają się poszerzać swój dobytek, zaopatrując się w coraz nowsze i praktyczniejsze urządzenia RTV i AGD. Problem pojawia się w razie przeprowadzki. Przeniesienie owych sprzętów wymaga odpowiednich przygotowań. Brak środków bezpieczeństwa może doprowadzić do ich zniszczenia.

Przygotowania do transportu sprzętu RTV i AGD

Transport sprzętu AGD i RTV wymaga wyjątkowej ostrożności. Przykładowo – upuszczenie telewizora na ziemię może skutkować rozbiciem matrycy, co stanowi poważne uszkodzenie. Inne artykuły gospodarstwa domowego – lodówki, pralki, kuchenki – zawierają w środku sporo ruchomych elementów. Podczas transportu może dojść do ich uszkodzenia lub przemieszczenia. Przygotowania do przeprowadzki wymagają wyjęcia wszystkiego, co znajduje się wewnątrz sprzętów domowych, i owinięcia w folię bąbelkową. Jeśli domownicy dysponują oryginalnymi opakowaniami po danych artykułach gospodarstwa domowego, mogą zapakować urządzenia (wraz z elementami ruchomymi) do środka.

Dobrym pomysłem jest wezwanie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która zorganizuje odpowiednią ilość kartonów, styropianu, folii bąbelkowych, materiałów zabezpieczających. Pakowanie oraz transport sprzętu RTV i AGD najlepiej powierzyć specjalistom. Przykładem jest firma przeprowadzkowa Yellow Transport, działająca głównie na terenie województwa pomorskiego.

Jak sprawnie przewieźć sprzęt RTV i AGD?

Sprzęt RTV i AGD powinno się przewozić w takich samochodach, które są przystosowane do transportu większych przedmiotów. Dlaczego? Otóż znajdują się w nich specjalne zabezpieczenia, które zapobiegają uszkodzeniu artykułów gospodarstwa domowego podczas trasy (sprzęty są przymocowane, w stabilnej pozycji, i nie przemieszczają się na boki). Lodówka jest dość problematycznym urządzeniem, ponieważ powinna być transportowana tylko w pionie. W pralce warto zakleić taśmą kieszeń na proszek oraz drzwiczki (zabezpieczenie przez samoistnym otwarciem). Sytuacja prezentuje się podobnie z kuchenką – każdy z palników powinien zostać przyklejony taśmą do powierzchni płyty.

Urządzenia RTV należy zabezpieczyć w kartonach, również zaklejając wszystkie elementy ruchome, które mogłyby się przemieszczać podczas transportu. Aby ułatwić późniejsze rozpakowywanie, warto umieścić wszystkie rozplątane kable ze sprzętów elektronicznych w jednym miejscu (przyda się odpowiednie oznaczenie).