Tani wynajem samochodu. Jak zaoszczędzić na kosztach wynajmu pojazdu?

wypozyczalnia aut

Z ofert działających w Polsce wypożyczalni samochodów korzysta wiele osób. Przekłada się to na rosnącą liczbę firm wynajmujących. Oferują one swoim klientom atrakcyjne rabaty i promocje na konkretne modele aut. Korzystanie z ofert nowych wypożyczalni nie jest jednak jedynym sposobem na tani wynajem pojazdów. Jak zaoszczędzić na kosztach wynajmu? Poznaj niezawodne metody.

Nie zwlekaj z rezerwacją na ostatnią chwilę

Wcześniejsza rezerwacja wybranego modelu może obniżyć cenę wynajmu nawet o kilkanaście procent. Oczywiście wiele zależy od strategii biznesowej wybranej przez daną wypożyczalnię. Niektóre firmy stosują specjalne promocje związane z rezerwacją na miesiąc lub dwa miesiące wcześniej. Jeżeli masz pewność, że auto będzie Ci potrzebne w konkretnym terminie, warto szukać właśnie takich wypożyczalni. Zazwyczaj wiąże się to z koniecznością zapłaty bezzwrotnego zadatku, jednak nie powinno stanowić to dla Ciebie problemu, jeśli wiesz, że na pewno nie odwołasz rezerwacji.

Im dłużej wypożyczasz, tym stawka za dobę jest niższa

Zdecydowana większość firm wynajmujących samochody uzależnia dobową stawkę od ilości dni, na które klient wypożycza dany model. Wynajmując auto na krótki okres, za dobę zapłacisz więcej niż w przypadku wypożyczenia na tydzień czy miesiąc. Średnioterminowy wynajem samochodów jest więc zdecydowanie bardziej opłacalny od krótkoterminowego. Różnica w stawce dobowej wynosi zazwyczaj kilkadziesiąt złotych.

Podróżujesz w kilkuosobowej grupie? Wypożycz jedno duże auto

Wyjazd w towarzystwie całej rodziny lub grupy przyjaciół to zawsze bardzo duża przygoda. Aby obniżyć koszty podróży, warto zdecydować się na wypożyczenie jednego dużego samochodu zamiast dwóch czy trzech mniejszych. Prawo jazdy kategorii B uprawnia do prowadzenia pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony. Oznacza to, że bez przeszkód możesz wynająć nawet 9-osobowego busa. Koszt wynajmu takiego pojazdu jest niższy niż cena dwóch aut 5-osobowych wypożyczonych na podobny okres.

Zawsze zwracaj samochód czysty i zatankowany

Całościowy koszt wynajmu auta w ogólnopolskich wypożyczalniach, takich jak Abacus Car Rental, zależny jest od kilku czynników. Poza klasą samochodu, długością wynajmu oraz ewentualnymi akcesoriami dodatkowymi wiele zależy od stanu pojazdu w momencie zwrotu. Jeżeli podczas odbioru auto było wyczyszczone i zatankowane do pełna, takie samo powinieneś zwrócić firmie wynajmującej. Zwrot samochodu brudnego i z pustym bakiem wiąże się z konieczności uiszczenia karnej opłaty. Jeśli chcesz zaoszczędzić na kosztach wynajmu, z pewnością musisz unikać tego typu sytuacji.