Jakie minerały powinni wybierać mężczyźni? 

suplementacja mezczyzn

Prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest uzależnione między innymi od stylu życia. Mowa tutaj na przykład o odżywianiu. Warto jednak podkreślić, że nawet dobrze zbilansowana dieta nie dostarcza wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Właśnie dlatego należy regularnie sprawdzać ich poziom i w razie potrzeby sięgać po wsparcie suplementów czy naturalnych produktów. Po jakie minerały powinni sięgać mężczyźni?

Jakich witamin i minerałów najbardziej brakuje mężczyznom?

Niedobory witamin i minerałów powinny być kontrolowane poprzez regularne wykonywanie badań. Możemy jednak wymienić kilka z nich, które pojawiają się szczególnie często wśród mężczyzn. O to, co do nich zaliczamy, zapytaliśmy specjalistę ze sklepu z naturalnymi suplementami dla mężczyzn Energy Poland, który wyjaśnił:

– Jeśli chodzi o braki minerałów i witamin u mężczyzn, to często zdarza się tak, że muszą suplementować cynk. Ten mikroelement jest szczególnie ważny, ponieważ odpowiada między innymi za prawidłowe funkcjonowanie prostaty oraz płodność. Ponadto wspomaga układ odpornościowy i bierze udział w syntezie wielu białek. Oprócz tego panowie często suplementują żelazo, które chroni przed rozwojem anemii. Warto również wspomnieć o selenie, który jest szczególnie ważny dla aktywnych mężczyzn. Dzieje się tak, ponieważ skutecznie zwalcza wolne rodniki i zapobiega degradacji komórek mięśniowych. U nas bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się produkt Fytomineral, który zawiera silnie skoncentrowany roztwór koloidalny ponad 64 pierwiastków w postaci naturalnej z okresowego układu pierwiastków Mendelejewa.  Ich przyswajalność wynosi aż 98%.

Co jeszcze mężczyźni powinni suplementować?

Często zdarza się tak, że mężczyznom brakuje również wielu witamin. W takich przypadkach nierzadko konieczne okazuje się stosowanie witamin w formie suplementów. Warto wtedy sięgnąć po produkt naturalny, który zawiera kompleks witamin pochodzenia roślinnego, ponieważ tyko takie witaminy jesteśmy w stanie przyswoić w wystarczającej do regeneracji organizmu ilości.

Wybierając naturalne produkty zawierające minerały potrzebne mężczyznom, w pierwszej kolejności dobrze skonsultować się z lekarzem, aby sprawdzić, jakie braki pojawiają się w organizmie.