Czym charakteryzuje się pożyczka pod zastaw auta z możliwością użytkowania?

zastaw samochodu pozyczka

Zastanawiasz się nad wzięciem pożyczki pod zastaw samochodu, ale nie wyobrażasz sobie jak mógłbyś z niego przestać korzystać? Przeczytaj o pożyczce pod zastaw auta z możliwością użytkowania.

Pożyczki pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania 

Zastanawiasz się czym charakteryzuje się pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania? Chciałbyś wziąć pożyczkę pod zastaw samochodu, którym nadal jeździsz? To właśnie taki typ pożyczek najczęściej oferują firmy pożyczkowe.

Istnieją dwa rodzaje zastawu takie jak zastaw ogólny oraz zastaw rejestrowy. Różnią się one między sobą przede wszystkim tym, że w przypadku zastawu ogólnego dane mienie pozostaje do momenty spłaty zobowiązania w ciągłym posiadaniu wierzyciela. Natomiast w przypadku zastawu rejestrowego, dłużnik może cały czas korzystać z zastawionego mienia, a jest mu ono odbierane wyłącznie w przypadku, kiedy nie spłaca on zaciągniętego zobowiązania. Pożyczka pod zastaw pojazdu to zazwyczaj przykład właśnie zastawu rejestrowego.

Umowa pożyczki pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania

Po złożeniu wniosku, a także pozytywnej decyzji, firma pożyczkowa dostarcza trzy zestawy dokumentów. Pierwszy z nich to umowa pożyczki, podobna do tej jaką się zawiera przy pożyczkach bez zastawu. Drugi dokument o umowa przewłaszczenia samochodu. Zawarte jest w nim, że w chwili podpisania firma staje się w 51% właścicielem samochodu, oraz zobowiązuje się, że przeniesie całość własności w pojeździe pod warunkiem spłaty pożyczki. Ostatnim dokumentem jest pełnomocnictwo upoważniające pożyczkodawcę do wpisania siebie jak współwłaściciela pojazdu.

Pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania stanowi doskonały sposób na uzyskanie dodatkowych środków dla klientów, którzy nie spełniają warunków koniecznych do skorzystania z oferty tradycyjnego banku. Ponadto, dzięki tej opcji można otrzymać kredyt z dłuższym terminem spłaty, niższym oprocentowaniem oraz w większej wysokości niż w przypadku zwyczajnej chwilówki. Pożyczki pod zastaw samochodu nie wymagają także skomplikowanych formalności, co stanowi ich ogromną zaletę.

Jakie warunki musi spełnić pojazd, który będzie zabezpieczeniem pożyczki?

Pojazd stanowiący zabezpieczenie pożyczki musi spełnić takie warunki jak:

  • kategoria – samochody osobowe i dostawcze (do 3,5 T),
  • wiek pojazdu – maksymalnie 10 lat dla osobowych, 6 lat dla dostawczych,
  • wymagana jest karta pojazdu,
  • brak ustanowionych zabezpieczeń na pojeździe,
  • właścicielem samochodu może być wyłącznie pożyczkobiorca,
  • wymagane jest posiadanie polisy OC.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej na temat pożyczki pod zastaw auta odwiedź stronę https://autokapital.pl.