Czym jest i na czym polega znieczulenie komputerowe stosowane w gabinetach stomatologicznych?

stomatologia

Pacjenci często obawiają się zabiegów dentystycznych ze względu na towarzyszący im ból. Stosowane jeszcze nie tak dawno temu tradycyjne metody znieczulenia nie zawsze były skuteczne. Obecnie jednak gabinety dentystyczne coraz częściej sięgają po nowoczesne rozwiązania w tej dziedzinie. Jednym z nich jest znieczulenie komputerowe zębów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat, koniecznie przeczytaj niniejszy artykuł.

Znieczulenie komputerowe – podstawowe informacje

Znieczulenie komputerowe podaje się pacjentowi za pomocą specjalnego aplikatora w kształcie długopisu z krótką i cienką igłą. Moment wstrzyknięcia preparatu znieczulającego jest nieodczuwalny dla danej osoby. Wszystko dzięki uprzedniemu posmarowaniu dziąseł specjalnym żelem wyróżniającym się przyjemnym smakiem oraz zapachem. Przed zastosowaniem aplikatora najpierw wybiera się właściwy tryb podania specyfiku, a później dozuje się jego optymalną dawkę na końcówkę igły. Pracujący precyzyjnie mikroprocesor kontroluje automatycznie siłę podawania środka znieczulającego. To sprawia, że ilość zaaplikowanego preparatu zostaje odpowiednio dostosowana do indywidualnych potrzeb danej osoby. To pozwala wyeliminować nieprzyjemne uczucie rozpierania tkanek.

Znieczulenie komputerowe we Wrocławiu stosuje się przy różnego rodzaju zabiegach dentystycznych. Wykorzystuje się je powszechnie nie tylko podczas usuwania zęba, ale także w trakcie wszczepiania implantów zębowych oraz przy leczeniu kanałowym. Świetnie sprawdza się ono także w czasie zabiegu usuwania kamienia nazębnego.

Znieczulenie komputerowe – zalety nie do przecenienia

Stosowanie znieczulenia komputerowego to doskonałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy boją się igieł. Używanie nowoczesnego aplikatora w połączeniu z żelem znieczulającym zapewnia wspomnianym osobom komfort psychiczny, co przekłada się także na niższy poziom odczuwanego stresu. Omawiana metoda jest w pełni bezpieczna dla każdego pacjenta. Wiąże się z nią relatywnie niewiele skutków ubocznych. Można ją zatem z powodzeniem stosować tak w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. Znieczulenie komputerowe wykonywane przez dentystów z takich placówek, jak Centrum Stomatologiczne MARGO, nie wywołuje uczucia odrętwienia. Jest to też relatywnie tania metoda.