Dieta, a trądzik różowaty

tradzik rozowaty

Odpowiednio dobrane żywienie, jest bardzo często fundamentalną metodą, stosowaną przez specjalistów w przypadku leczenia wielu schorzeń. Zróżnicowana, pełna witamin i mikroelementów dieta, wpływa zbawiennie na stan zarówno zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

Prawidłowe menu działa profilaktycznie, poprawia efekty leczenia, a także może je znacząco skrócić. Z drugiej strony, niezdrowe jedzenie może być przyczyną pojawienia się trądziku różowatego. Należy pamiętać, że stan naszej cery oraz ogólny jej wygląd odzwierciedlają stosowaną przez nas dietę. Dlatego też, istotne znaczenie dla przebiegu choroby skóry, jaką jest trądzik różowaty, ma sposób odżywiania się osoby na nią cierpiącej.

Dieta a trądzik różowaty – jakie produkty są niewskazane?

Cierpiąc na tę przypadłość, powinno się unikać ostrych potraw (chili, wasabi, pieprz, curry). Również nie należy spożywać alkoholu oraz pijać mocnych kaw czy herbat. Żywność wysoko przetworzona (fast food), zawierająca wiele konserwantów i polepszaczy smaku, także niekorzystnie wpływa na nasz organizm, zwłaszcza jeśli mamy problemy skórne. Dbajmy o to, aby wszystkie produkty, które spożywamy posiadały wysoką wartością odżywczą i były pierwszej jakości.

Dieta a trądzik różowaty – na co postawić?

tradzik

Warto jeść cytryny oraz jabłka, które są bogate w witaminę C oraz te, z grupy B, w związku z czym skutecznie poprawiają stan cery. Fundament w diecie trądzikowej, powinny stanowić warzywa bogate w minerały i witaminy m.in. brokuły, pietruszka, seler, sałata oraz pomidory. Pieczywo z pełnoziarnistej mąki, dostarczy potrzebnego organizmowi cynku, który jest bardzo skuteczny w leczeniu trądziku różowatego. Nie należy, zapominać o piciu sporych ilości niegazowanej wody mineralnej, np. z dodatkiem z soku cytryny. Klasyczne czarne herbaty zastąpmy ziołowymi, np. z kopru włoskiego.

Zobacz: https://www.rp.pl/kultura/art8987471-kosmetyki-na-tradzik-rozowaty-ktore-pomoga

Podsumowanie

Jedną z głównych przyczyn powstawania, trądziku różowatego są zaburzenia trawienne. Obserwacja własnego organizmu, jego reakcji na określone produkty i eliminowanie tych, które są niekorzystne, powinno stanowić podstawę kuracji. Nierzadko najlepszym rozwiązaniem jest udanie się po poradę do dietetyka, który pomoże wyeliminować problemy trawienne.