Dieta pudełkowa – jak wybrać ofertę dopasowaną do własnych potrzeb?

dieta pudelkowa

W ostatnich latach diety pudełkowe są niezwykle popularne. Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z tego rodzaju odżywiania. Czy warto korzystać z takiego rozwiązania i na co zwrócić uwagę wybierając ofertę?

Dobra dieta pudełkowa – czyli jaka?

Żyjemy w czasach, gdy dbanie o swoje zdrowie i sylwetkę stało się najzwyczajniej modne. Dawniej zdrowe odżywianie kojarzyło się tylko z byciem na diecie i odchudzaniem. Dzisiaj jest stylem życia. Z uwagi na to, że wielu osobom po prostu brakuje czasu na przygotowywanie zdrowych potraw powstały cateringi dietetyczne.

Oferują one świeże posiłki dostarczane codziennie do domu w godzinach porannych. Jest to niezwykle wygodne, ponieważ wstając rano, zazwyczaj jedzenie czeka już pod drzwiami i jest gotowe do spożycia lub wymaga tylko podgrzania. Dieta pudełkowa w Katowicach i w każdym innym mieście może być dostarczana przez siedem dni w tygodniu lub tylko od poniedziałku do piątku.

Jak dopasować dietę pudełkową do własnych potrzeb?

Dzisiaj cateringi oferujące dostawę gotowych posiłków mają bardzo rozbudowaną ofertę. Oprócz możliwości dopasowania kaloryczności do własnych potrzeb można również określić zawartość makroskładników. Jest to szczególnie ważne dla osób dbających o sylwetkę lub starających się zrzucić kilka kilogramów. Dodatkowo dieta pudełkowa może być przygotowywana w wersji wegetariańskiej, wegańskiej czy bezglutenowej.

Obecnie możliwe jest także zamówienie posiłków zgodnych z zasadami diety ketogenicznej, SIRT, czy takiej dla osób cierpiących na insulinooporność bądź problemy z tarczycą. Wybór jest naprawdę szeroki. Dodatkowo niektóre firmy oferują możliwość wyboru posiłków każdego dnia. Dzień wcześniej otrzymuje się menu, z którego można wybrać potrawy, na które ma się ochotę.

Bez wątpienia dieta pudełkowa to duża wygoda. Pozwala również na urozmaicenie menu, szczególnie osobom, które nie lubią gotować lub nie mają zbyt mocno rozwiniętych umiejętności kulinarnych.