Drewniane klocki najlepsze dla dzieci

drewniane klocki

Dla wielu dzieci nie ma nic bardziej fascynującego, niż tworzenie budowli z klocków. To bardzo rozwijająca i ciekawa zabawa, która ma dobry wpływ na rozwój najmłodszych. Klocki drewniane są bezpieczne i mają wiele zalet, dzięki którym warto podarować je dziecku. Więcej informacji znajdziesz poniżej.

Klocki – wybierz dobrze

Każdy kochający rodzic chce zapewnić swojemu dziecku najlepsze warunki do rozwoju. Zabawa to obowiązkowy punkt każdego dnia w życiu dziecka, dzięki czemu może nie tylko spędzić ciekawie czas, ale również się rozwijać. W sklepach z zabawkami dostępnych jest wiele rodzajów tego produktu, warto jednak przemyśleć zakup. Klocki drewniane okazują się najlepsze. Drewno to materiał, który jest bardzo wytrzymały. Zastosowanie tego surowca w produkcji klocków sprawia, że produkt posłuży na wiele lat. Kupując takie klocki można zyskać możliwość stworzenia zabawki, która jeszcze bardziej wesprze rozwój sensoryczny dziecka. Wystarczy dokleić do nich różne elementy, takie jak guziki czy oczka z zabawek, aby zyskać sensoryczną zabawkę. Można również pomalować klocki bezpiecznymi barwnikami, aby zapewnić dziecku więcej bodźców i okazji do rozwoju i nauki.

Propozycje zabawy

Klocki drewniane to nie tylko gwarancja rozwoju sensorycznego i wytrzymałości, ale także wiele możliwości zabawy. Oto kilka propozycji, które na pewno polubi niejeden maluch:

  • Poznajmy kolory – kolorowe klocki to oczywiście możliwość poznawanie i utrwalania kolorów. Można urozmaicić zabawę i zaproponować dziecku, aby poza nazwaniem koloru podało nazwę przedmiotu znajdującego się w pokoju, który ma taki sam kolor jak dany klocek.

  • Budowanie konstrukcji – domków, wieżowców, mebli – możliwości jest naprawdę wiele.

  • Odtwarzanie dźwięków – rodzic stuka używa klocków do wystukania dźwięku, a dziecko ma za zadanie powtórzyć ten dźwięk.

  • Liczenie – użycie klocków drewnianych w celu nauki liczenia jest bardzo skuteczne.

  • Zabawa w chowanego – rodzic chowa klocki, a dziecko szuka. Można także zamienić się rolami.

  • Poznawanie kształtów – w tym celu należy kupić różnorodne klocki, najwygodniej będzie zakupić zestaw klocków. Można także pobawić się w układanie określonych sekwencji kształtów. Kolejną propozycją jest układanie klocków zgodnie z kształtami. Można wykorzystać tę zabawę podczas sprzątania i odkładać trójkąty do trójkątów, kwadraty do kwadratów.

Możliwości zabawy klockami drewnianymi jest o wiele więcej. Wystarczy tak naprawdę pozwolić działać swojej wyobraźni i zachęcać również dziecko do tego, aby zaproponowało jaką ciekawą zabawę. To doskonały sposób na rozwój kreatywności i wspieranie małego człowieka w podejmowaniu samodzielnych decyzji. Należy pamiętać o tym, iż każdy wiek ma swoje prawa, a każde dziecko jest inne. Dlatego trzeba zadbać o to, aby rodzaj i poziom trudności zabawy, były dopasowane do wieku i możliwości dziecka.

Podsumowanie

Zabawa klockami to jedna z najczęściej wybieranych aktywności przez dzieci. Nic w tym dziwnego, bowiem możliwości jest wiele, a dzieci uwielbiają ciekawe i różnorodne zabawy. Drewniane klocki to dobry wybór, są wytrzymałe i bezpieczne dla maluchów. Warto kupić dziecku dobrej jakości klocki, ponieważ zabawa tymi przedmiotami pozytywnie wpływa na rozwój i poznawanie świata. Poza klasycznymi klockami, które nie posiadają dodatkowych elementów i kolorów, można także kupić zestawy. Znajduje się w nich wiele różnych elementów, które pozwalają na stworzenie jeszcze większej ilości ciekawych budowli. Piękny zamek, kolorowa wieża, a może tor przeszkód? Można kupić wszystko to, czego tylko zapragnie dziecko, nawet najbardziej pomysłowe i wymagające.