Eleganckie, modna i komfortowa podłoga w pokoju dziennym

aranżacja salonu

Coraz częściej i chętniej decydujemy się na położenie płytek do salonu. Szereg różnych kształtów, wymiarów i wzorów sprawia, że bez problemu można dobrać takie, które wpiszą się w styl wnętrza, będą eleganckie i przede wszystkim praktyczne. Dlatego właśnie płytki salonowe najczęściej spotyka się w dużych przestrzeniach, które łączą pokój dzienny z kuchnią i jadalnią z czasem nawet z holem.

Jakie płytki do salonu wybrać?

Poza panelami, deskami czy wykładziną to właśnie płytki do salonu pojawiają się na podłogach. Poza względami estetycznymi niewątpliwie takie rozwiązanie ułatwia porządki i wprowadza do wnętrz nowoczesny styl. W ofertach producentów można znaleźć cały szereg różnych propozycji. Klasyczna terakota zarówno w szkliwionym, jak i nieszkliwionym wykończeniu pozwala zaaranżować każdą powierzchnię. Szczególnie w tym wypadku mówimy o wzorzystych propozycjach. Nowoczesny gres jest twardszy i wykazuje większą odporność na ścieranie. To płytki do salonu z różnym wykończeniem, w atrakcyjnej kolorystyce a także z wzorami. Poza tym dostępne są również modele wykonane z naturalnego kamienia. To szlachetne i drogie płytki do salonu. Najczęściej na podłogach pojawia się granit, kwarcyt, trawertyn lub marmur.

Jak zaaranżować salon?

Poza wyborem rodzaju płytek do salonu niezwykle istotna będzie stylistyka. To ona zależy od kolorów, wzorów, wykończenia a także samego kształtu kafelków. Warto również je dobrać do podłogi w innych wnętrzach, a najlepiej zdecydować się na stworzenie jednolitej powierzchni. W tym momencie nie dopuszczamy do nadmiaru kolorów wzorów i faktur na podłodze, co ułatwia całą aranżacje wnętrz. W większych pokojach dziennych świetnie będą się prezentować płytki do salonu wielkoformatowe. To optycznie powiększa wnętrze. Poza tym taki zabieg sprawia, że stają się one doskonale wyeksponowane. Świetnie wyglądają modne płytki do salonu rektyfikowane, które pozwalają stworzyć jednolitą przestrzeń bez widocznych fug. Jeśli jednak zależy nam na tym charakterystycznym podziale, warto dobierać masy jak najbardziej kolorystycznie zbliżone do kafelków, aby podłoga była jednolita. To sprawi, że uda się stworzyć piękną i przykuwającą uwagę podłogę. Przy wyborze płytek do salonu niezwykle istotne będą również kolory. Jasne powiększą optycznie wnętrze, będą odbijać światło i stanowią rewelacyjne tło dla mebli i dodatków. Dlatego właśnie świetnie sprawdzą się w niewielkich pokojach dziennych. Do większych przestrzeni bez problemu można kupić płytki do salonu o nasyconych, ciemniejszych barwach.

Artykuł powstał we współpracy carrea.pl