Elektromobilność z Nexity

elektromobilnosc

Dzięki Nexity ładowanie pojazdu elektrycznego nigdy nie było prostsze. Nowoczesne rozwiązania oferowane przez spółkę pozwalają kompleksowo zarządzać prywatnymi stacjami ładowania pojazdów elektrycznych. Zapewniają też łatwe i szybkie znalezienie najbliższego ogólnodostępnego punktu. W jaki sposób? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Rozwój infrastruktury ładowania

Z roku na rok zwiększa się liczba pojazdów z napędem elektrycznym w Polsce. Obecnie po drogach w naszym kraju jeździ już ok. 19 000 samochodów osobowych EV, a także ponad 830 elektrycznych aut dostawczych i ciężarowych oraz ok. 430 elektrycznych autobusów. Według przewidywań ekspertów liczby te wzrosną kilkunastokrotnie w najbliższych kilku latach.

Wraz ze wzrostem liczby pojazdów rozwija się też infrastruktura ładowania. W Polsce funkcjonuje ok. 1 360 ogólnodostępnych stacji ładowania, a w całej Europie jest ich już niemal 250 000. To duża liczba, choć w perspektywie paru kolejnych lat okaże się niewystarczająca. Niezbędne jest bowiem zwiększenie liczby stacji do przynajmniej 3 milionów w Europie.

Dzięki nowym dotacjom i regulacjom prawnym w Polsce oraz Europie proces zwiększania infrastruktury ładowania przyspiesza. Dużą rolę w rozwoju sieci punktów EV w kraju odgrywa spółka Nexity.

elektromobilnosc

Wybierz stację, naładuj pojazd i ruszaj w drogę

Nowoczesna aplikacja mobilna Nexity to bezpłatne narzędzie umożliwiające proste i szybkie znalezienie punktu ładowania EV. Obejmuje ok. 125 000 stacji w całej Europie. Dzięki niej błyskawicznie sprawdzisz, gdzie znajdują się stacje ładowania pojazdów elektrycznych najbliższe Twojej lokalizacji i łatwo dojedziesz do wybranego punktu, korzystając ze wskazówek nawigacyjnych.

Aplikacja pozwala ponadto na zarezerwowanie konkretnego punktu, jak również uruchomienie oraz zakończenie sesji naładowania Twojego samochodu niskoemisyjnego. Dzięki niej dowiesz się, jakie ceny obowiązują w danym punkcie, a także bezpiecznie i szybko rozliczysz płatność za usługę doładowania. Narzędzie pozwoli Ci na monitorowanie ilości dostarczanej energii oraz mocy ładowania w czasie rzeczywistym. Sprawdzisz też historię ładowania, co pomoże Ci przeanalizować wydatki ponoszone na wykonanie usługi, jak również ilość załadowanej energii.

Aplikacja mobilna jest całkowicie bezpłatna i intuicyjna w obsłudze. Sprawia, że korzystanie z infrastruktury ładowania pojazdów z napędem elektrycznym jest łatwe, wygodne i przyjemne.

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych

Poza praktyczną aplikacją mobilną Nexity oferuje również system xOS – profesjonalną usługę z zakresu zarządzania infrastrukturą ładowania samochodów EV. Dostarcza zaawansowane technologicznie rozwiązania, które umożliwiają m.in. szybkie i bezpieczne ładowanie pojazdu w wybranym miejscu i czasie.

Spółka wychodzi także naprzeciw osobom zainteresowanym czerpaniem zysków z prywatnego punktu ładowania pojazdów niskoemisyjnych. Dzięki udostępnieniu firmowej bądź domowej stacji innym kierowcom właściciel może regularnie zarabiać dodatkowe pieniądze.