Grafika na WSE

0
WSE

Poszukując miejsca, gdzie można podjąć studia grafika warto rozważyć możliwość studiowania tego kierunku na Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Uczelnia ta oferuje studiowanie Grafiki reklamowej i multimedialnej na studiach licencjackich I stopnia oraz Grafikę reklamową na studiach podyplomowych. Są one doskonałą furtką do podjęcia pracy w zawodzie projektanta w dziedzinie szeroko pojętej grafiki użytkowej.

Program nauczania – studia grafika

Warto poznać jakie korzyści mają studia grafika na WSE w Krakowie. Tworzą one doskonałą okazję do uzyskania zróżnicowanych kompetencji zawodowych. Program nauczania składa się z przedmiotów zawodowych jak i zestawu kursów zapoznających studentów z kwestiami takimi jak: zarządzanie marką, zespołem i projektem oraz wiedza na temat odbiorców komunikacji wizualnej. Po ukończeniu II semestrów studenci muszą dokonać wyboru pomiędzy czterema specjalnościami takimi jak Grafika reklamowa i edytorska, Multimedia i grafika interaktywna, Digital Art lub User Experience. Wybór ten nie jest dyktowany wyłącznie przez studentów, są oni zobowiązani do przygotowania portfolio, które stanowi podstawę kwalifikacji na daną specjalność po określeniu zdolności i predyspozycji danego studenta.

WSE

Dlaczego warto podjąć studia na tym kierunku?

Studia te posiadają autorski program, który doskonale uzupełnia umiejętności przyszłego grafika z zakresu promocji i marketingu. Dzięki czemu tworzy się możliwość pracy w różnych działach marketingowych różnych przedsiębiorstw, w których zadaniem absolwenta będzie planowanie i graficzna realizacja działań promocyjnych. Dają one także szansę na pracę w agencjach reklamowych na stanowisku grafik. Kierunek ten posiada osobistych partnerów biznesowych i praktykodawców, którzy umożliwiają zdobywanie wiedzy w takich firmach jak np. Małopolski Klaster Poligraficzny, różne firmy i agencje reklamowe oraz studia projektowe. Dzięki nim program tych studiów jest dopasowany do potrzeb realnych pracodawców.

Zajęcia odbywają się z doświadczonymi praktykami, znającymi realia rynkowe oraz posiadającymi aktualną wiedzę i umiejętności. W trakcie studiów występuje możliwość poznania specjalistycznych narzędzi, które są niezbędne do wykonywania tego zawodu w przyszłości. Studia zapewniają praktyki studenckie w agencjach reklamowych, działach marketingu oraz firmach z branży reklamowej, wydawniczej, gier i multimediów. Rekrutacja na semestr zimowy trwa od 1 kwietnia bieżącego roku. Trwa ona do 31 sierpnia 2020 roku. Wyniki jej będą podane 9 września 2020 roku.

Gdzie można podjąć pracę po tych studiach?

Absolwent kierunku grafika reklamowa i multimedialna może podjąć pracę na stanowisku projektanta grafiki użytkowej, grafiki reklamowej lub twórcy materiału multimedialnego w takich miejscach jak agencja reklamowa, wydawnictwo, drukarnia, agencja multimedialna, firma produkująca gry, aplikacje lub materiały www lub we własnej działalności gospodarczej. Może także zostać członkiem zespołu marketingowego lub promocji w przeróżnych firmach, prowadzących różnego rodzaju działalność gospodarczą w rozmaitych branżach, aktywnie działających na rynku pracy.