Idealne loki w zasięgu Twojej ręki!

fryzury

Każda posiadaczka włosów kręconych dobrze wie, że nadanie im odpowiedniego skrętu, od którego zależy ostateczny wygląd fryzury, wcale nie jest prostym zadaniem. Włosy kręcone wykazują bowiem tendencję do nadmiernego przesuszania, a to z kolei pozbawia je naturalnej sprężystości i elastyczności, utrudniając osiągnięcie efektownego skrętu. Dlatego w przypadku włosów kręconych bardzo duże znaczenie dla ich wyglądu odgrywa właściwa pielęgnacja, zwłaszcza ta stosowana na co dzień. To od niej zależy, czy loki staną się prawdziwą ozdobą, czy też źródłem frustracji i niezadowolenia. Podpowiadamy, jak zadbać o włosy kręcone, by móc cieszyć się ich idealnym skrętem każdego dnia.

Jak myć włosy kręcone?

Myśląc o pielęgnacji włosów, wiele osób wyobraża sobie skomplikowane zabiegi w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Zabiegi te, choć rzeczywiście pomagają poprawić kondycję włosów (pod warunkiem cykliczności ich powtarzania), nie są jednak jedyną metodą dbania o włosy. Równie skuteczna, jak ta profesjonalna okazuje się pielęgnacja domowa, oparta na produktach dopasowanych do potrzeb włosów. Przeprowadzana prawidłowo powinna składać się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest mycie włosów. I choć wydawać by się mogło, że to banalna czynność, do której nie trzeba przywiązywać szczególnej uwagi, okazuje się, że jest zupełnie na odwrót. Mycie włosów nie tylko pozwala dodać im świeżości, ale przede wszystkim oczyścić skórę głowy oraz włosy z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, które utrudniają przenikanie składników odżywczych zawartych w produktach stosowanych na dalszych etapach pielęgnacji. Do mycia włosów kręconych najlepiej wybierać szampon przeznaczony do tego rodzaju włosów. Warto zwrócić uwagę na jego skład. Jako że włosy kręcone wykazują tendencję do przesuszania, lepiej unikać szamponów silnie oczyszczających, zawierających duże ilości substancji chemicznych, które mogłyby pogłębiać ten problem. Włosy należy myć dwukrotnie, ponieważ pozwoli to substancjom nawilżającym i odżywczym zawartym w szamponie na realne wniknięcie w głąb struktury włosów. Na koniec na włosy należy nałożyć odżywkę dopasowaną do potrzeb włosów.

W trosce o loki

W przypadku włosów kręconych dużą uwagę należy poświęcić procesowi rozczesywania, gdyż włosy te, zwłaszcza jeśli są suche na końcach, mogą się plątać i zlepiać w kołtuny. Rozczesywanie ich na siłę może skutkować złamaniem końcówek, a nawet ich wyrywaniem. Aby ułatwić sobie to zadanie, można użyć specjalnych lotionów wspomagających rozczesywanie kręconych włosów, zawierających składniki poprawiające ich elastyczność i sprężystość, które dodatkowo poprawiają skręt włosów. Stosowanie zbyt obciążających produktów, a także poddawanie włosów działaniu wysokiej temperatury może je osłabiać i w konsekwencji prowadzić do ich nadmiernego wypadania. Co zrobić na wypadanie włosów? Przede wszystkim dobrze przyjrzeć się swojej diecie. Być może jest ona uboga w substancji odżywcze, co skutkuje niedoborem składników ważnych dla kondycji włosów. Warto też włączyć do domowej pielęgnacji produkty zawierające kompleksy witamin i składników mineralnych, które odżywiają włosy, przywracając im wewnętrzną równowagę.