Ile kosztuje naprawa klimatyzacji w samochodzie poznaniaka?

ile kosztuje naprawa klimatyzacji w samochodzie poznaniaka

Klimatyzacja samochodowa jak każdy układ w aucie z czasem ulega awariom. Pól biedy, jeśli stanie się to zimą. Co jednak, kiedy z nieba leje się żar, a z wywietrzników nie wydobywa się przyjemna bryza? Trzeba udać się do serwisu klimatyzacji. Warto jednak wiedzieć jakie koszty przyjdzie nam ponieść, żeby nie dać się nabić butelkę. Pokażemy ile kosztuje naprawa klimatyzacji w  samochodzie na przykładzie warsztatów w Poznaniu.

Ile kosztuje regeneracja sprężarki klimatyzacji?

Sprężarki klimatyzacji to jedne z najdroższych części jakie mogą się zepsuć w układzie. Pracujący pod dużym obciążeniem kompresor to skomplikowany mechanizm, podatny zwłaszcza na wszelkiego typu zanieczyszczenia. Zabójczy może być dla niego również wyciek czynnika chłodzącego. Chłodziwo bowiem zawiera specjalny olej, który krążąc wraz z czynnikiem smaruje sprężarkę, a tym samym zapobiega jej zatarciu.

Wymiana sprężarki na nową to koszt od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że lepszym pomysłem może okazać się regeneracja sprężarki klimatyzacji Poznań to miasto gdzie znajdziemy warsztaty zajmujące się tego typu naprawami w stosunkowo niskich cenach. Regeneracja sprężarki klimatyzacji w Poznaniu to koszt od 300 zł wzwyż. Do tego należy doliczyć robociznę czyli kolejne 300 zł. Końcowo zapłacimy między 600 a 1000 zł. Na usługę składa się wymontowanie kompresora, rozłożenie i wymiana uszkodzonych lub zużytych części i ponowna instalacja.

Czy naprawa skraplacza klimatyzacji jest droga?

Skraplacz klimatyzacji to podatna na uszkodzenia część. Umiejscowienie z przodu samochodu sprawia, że nawet najmniejszą stłuczka może okazać się dla niego zabójcza. W przypadku uszkodzenia nie opłacalna jest naprawa chłodnicy – lepiej ją wymienić. Jeśli już porównujemy ceny w Poznaniu to za wymiana skraplacza klimatyzacji w stolicy wielkopolski przyjdzie nam zapłacić miedzy 120 a 300 zł. Do tego oczywiście należy doliczyć cenę samego skraplacza wynoszącą od 500 zł w górę.

Wymiana czy naprawa osuszacza?

Podobnie jak skraplacz, osuszacz klimatyzacji samochodowej to bardzo delikatny element całego układu. Mało tego, jeśli parownik jest w zły sposób montowany, może okazać się całkowicie bezużyteczny. Naprawa osuszacza lub zamontowanie używanego jest wysoce nie wskazana i może przynieść więcej złego niż dobrego. W związku tym kiedy ulegnie awarii jedyną sensowną opcją jest zakup nowego. W poznaniu fachowiec za taką usługę zawoła od 50 do 200 zł natomiast cena samego osuszacza to ok. 150 – 300 zł.


Twoja auto klimatyzacja  szwankuje? Zapraszamy do Proserwis – Naprawa klimatyzacji samochodowej Poznań w Puszczykowie, gdzie prowadzimy diagnostykę układów chłodzących auto oraz ich rozbudowany serwis.