Ile kosztuje przeszczep włosów?

Przeszczep włosów

Transplantacja włosów to czasem jedyna skuteczna metoda, która pozwoli usunąć oznaki łysienia. Przeszczep włosów zapewni natychmiastowe efekty tylko pod warunkiem wyboru odpowiedniej kliniki. Rozważając ten zabieg, warto zdobyć informacje u kogo można wykonać przeszczep, a także jakie skutki zdrowotne i finansowe się z tym wiążą.

Na czym polega transplantacja włosów?

Jest to zabieg, który oferuje medycyna estetyczna, a wykonują go tylko lekarze, którzy posiadają ku temu odpowiednie kwalifikacje. Przeszczep włosów polega na pobraniu mieszków włosowych i wszczepieniu ich do innej strefy. Materiał do przeszczepu pobierany jest od tej samej osoby, gwarantuje to brak odrzucenia przeszczepu. Zabieg wykonuje się u osób po wypadkach samochodowych, których efektem była utrata włosów. Najczęstszą grupą pacjentów są jednak osoby dotknięte łysieniem androgenowym. Mieszki włosowe pobierane są zazwyczaj z bocznych partii głowy i umieszczane z przodu na tzw. zakolach. Możliwe jest wykonanie przeszczepu włosów na innym miejscu, które tego wymaga, np. wąsy, brwi. Każdy przypadek należy skonsultować z lekarzem, który wybierze odpowiednią metodę. Doświadczenie lekarza jest wyjątkowo ważne, bo tylko odpowiednio pobrany materiał nadawać się będzie do przeszczepu.

Przeszczep włosów: dla kogo?

Mimo że zabieg ten nie wymaga znieczulenia ogólnego, nie każdy może go dokonać. Przeciwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu z pewnością będzie cukrzyca oraz inne ciężkie choroby ogólnoustrojowe, zachwiana odporność, uczulenie na substancje znieczulające, zawał serca w przeszłości, wyniszczenie organizmu. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich obecnych i przebytych chorobach, aby mógł w pełni ocenić stan zdrowia i ewentualnie odmówić zabiegu. Przeszczepu włosów nie wykonuje się u osób, które posiadają problemy z krzepnięciem krwi. Oczywistym jest też, że zabieg może być wykonany u osoby, która posiada na swojej skórze miejsce, z którego pobrane mogą być mieszki włosowe. Zabieg ten najlepiej sprawdzi się u osób z łysieniem androgenowym. Lekarz powinien odmówić przeszczepu osobie, u której występuje łysienie plackowate.

Przeszczep włosów: cena

Koszt przeszczepu włosów jest bardzo różny i zależny jest np. od kraju, w którym się go wykonuje. Kliniki medycyny estetycznej starają się oferować konkurencyjne ceny, aby zachęcić pacjentów do skorzystania z zabiegu. Na ostateczny koszt usługi ma wpływ stopień zaawansowania choroby oraz ilość mieszków włosowych do przeszczepienia. Wiadome jest, że większa ilość mieszków to dłuższy zabieg, a co za tym idzie większe koszty jego wykonania. Dokładną cenę zabiegu lekarz przedstawi na konsultacji poprzedzającej zabieg. Ceny w polskich klinikach wahają się od półtora tysiąca do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zabieg w renomowanej klinice gwarantuje jednak to, że efekt utrzyma się przez wiele lat. Niektóre kliniki oferują możliwość płatności za zabieg w ratach lub nawet wzięcie kredytu na ten cel. Średnia cena zabiegu w Polsce rozpoczyna się od 4 tysięcy.

Wybór najlepszego specjalisty

Chcąc uzyskać jak najlepsze efekty przeszczepu, należy rozejrzeć się za bardzo dobrym specjalistą. Ogromne znaczenie ma doświadczenie lekarza wykonującego zabieg, ponieważ to od jego umiejętności zależy efekt. Profesjonalna klinika zadba także o komfort pacjenta podczas zabiegu i po jego zakończeniu. Warto wybrać takiego lekarza i klinikę, które zapewnią najlepszej jakości opiekę i usługę. Nie bez znaczenia jest wcześniejsza historia chorób pacjenta, dlatego lekarz powinien o nią zapytać planując zabieg. Konieczne okaże się także wykonanie podstawowych badań krwi lub czasem dodatkowych badań zleconych przez lekarza.