Jak dobrać rozmiar biustonosza plus size?

biustonosz plus size

Duży biust to niestety również duży problem. Wiedzą o tym najlepiej te kobiety, które natura wyjątkowo hojnie obdarzyła. W sieciówkach czy popularnych sklepach z bielizną nie możemy liczyć na duży wybór biustonoszy plus size. Co w takim razie zostaje? Jak zwykle sklep internetowy, który swoją ofertą rozpieści nawet największy biust. Ważne, aby wiedzieć, jakimi kryteriami się kierować w trakcie ich wyboru. Reszta okaże się już tylko formalnością…

Biustonosze plus size, czyli jakie?

Jeszcze do niedawna, mianem kobiety noszącej rozmiar plus size określało się panie noszące rozmiar 44 i większy. Dotyczy to oczywiście ubrań. W przypadku staników sytuacja wygląda nieco inaczej. Punktem wyjścia jest wymiar pod biustem, najczęściej wychodzący ponad magiczne 85 centymetrów. Może być jednak taka sytuacja, że rozmiar 90 centymetrów pod biustem będzie miała szczupła kobieta, ale posiadająca obfite piersi. Dlatego po biustonosze plus size sięgają nie tylko puszyste panie, ale również te, które natura hojnie obdarzyła.

Jak dobrze dobrać stanik plus size?

Przede wszystkim – prawidłowo się zmierzyć. To najważniejsza zasada. A czynność należy rozpocząć od zdjęcia wymiaru pod biustem, gdyż to właśnie ta wartość przekazuje najważniejsze informacje. Dla uzyskania jak najdokładniejszych wymiarów, warto zadbać o odpowiednie przyleganie miarki do ciała. W przeciwnym razie stanik będzie zbyt luźny pod biustem i nie zapewni optymalnego podtrzymania. Jeśli wymiar nie jest pełny, lepiej go zaniżyć. Biust musi posiadać dobre podparcie. Zapewni mu to dobrze dobrany rozmiar pod piersiami. Kolejnym krokiem jest dobór miseczki. Aby to zrobić, należy zmierzyć biust w obwodzie, na wysokości sutków.

Idealny, czyli jaki?

Biustonosze plus size, takie jak np. https://mybra.pl/pol_m_Biustonosze_Plus-size-1907.html aby zapewniały maksymalną wygodę i komfort noszenia, muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jest to szczególnie ważne, gdyż mają do spełnienia ważną rolę – podtrzymywania dużego ciężaru piersi. A zatem, dobry materiał to połowa sukcesu. Solidna i mocna w dotyku dzianina powinna znajdować się na tylnych skrzydełkach stanika. Do tego trzystopniowa regulacja na haftki, która zapewni odpowiednie podtrzymanie. Nie bez znaczenia pozostają również ramiączka. Muszą być szerokie, wygodne i mocne, aby zbyt szybko nie uległy rozciągnięciu. Także miseczki odgrywają dużą rolę w biustonoszach plus size. Powinny być idealnie dopasowane. Odpowiednio duże, stabilne, a przy tym wygodne i zabezpieczające przed wysunięciem się piersi.