Czy warto kupić poduszki puchowe?

0
poduszki puchowe

Jeżeli zależy nam na tym, aby dobrze wypocząć, to przede wszystkim ważna jest zarówno jakość, jak również długość snu. Jeżeli dobrze prześpimy całą noc, to wówczas w ciągu dnia będziemy mieć zdecydowanie lepsze samopoczucie, jak również będzie rozpierać nas energia, a co za tym idzie również będziemy czuć się zadowoleni z życia, nie potrzebna nam będzie nawet kawa żeby pozbyć się uciążliwego zmęczenia. Jeżeli, dla nas priorytetem jest przespana noc, to wówczas powinniśmy zainwestować w porządne poduszki puchowe, które sprawią że w nocy uda nam się porządnie wypocząć. Musimy zatem wiedzieć, czym charakteryzują się poduszki puchowe i czy warto się na nie zdecydować. 

Poduszki puchowe, czy poduszki z pierza?

Niektórzy mylą poduszki puchowe z poduszkami, które wypełnione są pierzem. Jednakże, trzeba wiedzieć że nie są one takie same. Czym różnią się poduszki puchowe od tych z pierzem? Oba te materiały są pochodzenia naturalnego. Puch, stanowi poszycie piór ptaków dorosłych,  jest mięciutki oraz lekki. Ma on właściwości higroskopijne, a zatem absorbuje wilgotność i zapewnia odpowiednią cyrkulacją powietrza. Do tego, poduszki puchowe są naprawdę bardzo ciepłe, a spanie na nich to czysta przyjemność. Poduszki z pierza tymczasem, to poduszki wypełnione piórami, zmieszanymi z puchem. Te poduszki, są zdecydowanie bardziej twardsze oraz bardziej sprężyste, niż poduszki puchowe, dzięki czemu cieszą się one bardzo dużą popularnością. Ponadto, ich cena jest mniejsza, niż poduszek puchowych. Możemy spotkać się również z poduszkami wypełnionymi tak zwanym półpuchem. Oznacza to, że wypełnienie takie w głównej mierze stanowi pierz, natomiast ilość puchu jest znikoma. Półpuch, stanowi połączenie najlepszych cech pierza oraz puchu, a więc sprężystość, puszystość, jak również niewysoka cena.

Poduszki puchowe na kręgosłup

Poduszki puchowe , tak samo jak każde inne poduszki, jeżeli nie będą odpowiednio dobrane, mogą wywoływać nieprzyjemny ból w odcinku szyjnym. Jest to spowodowane tym, że nasze ciało ma naturalne krzywizny, jak również krzywizny, jakie spowodowane są wieloletnim przyzwyczajeniem do spania, czy też siedzenia w danej pozycji. Jeżeli to, do czego nasz organizm się przyzwyczaił zostanie naruszone, to naturalną reakcję będzie właśnie ból. Mowa tutaj w szczególności o zmianie podłoża do spania. Jeżeli do tej pory spaliśmy wysoko, a zazwyczaj śpimy na boku, to wówczas poduszka puchowa może być za nisko, przez co może pojawić się ból w odcinku szyjnym. Zatem ważne jest to, aby prawidłowo dobrać poduszkę.