Czy warto kupić poduszki puchowe?

poduszki puchowe

Jeżeli zależy nam na tym, aby dobrze wypocząć, to przede wszystkim ważna jest zarówno jakość, jak również długość snu. Jeżeli dobrze prześpimy całą noc, to wówczas w ciągu dnia będziemy mieć zdecydowanie lepsze samopoczucie, jak również będzie rozpierać nas energia, a co za tym idzie również będziemy czuć się zadowoleni z życia, nie potrzebna nam będzie nawet kawa żeby pozbyć się uciążliwego zmęczenia. Jeżeli, dla nas priorytetem jest przespana noc, to wówczas powinniśmy zainwestować w porządne poduszki puchowe, które sprawią że w nocy uda nam się porządnie wypocząć. Musimy zatem wiedzieć, czym charakteryzują się poduszki puchowe i czy warto się na nie zdecydować. 

Poduszki puchowe, czy poduszki z pierza?

Niektórzy mylą poduszki puchowe z poduszkami, które wypełnione są pierzem. Jednakże, trzeba wiedzieć że nie są one takie same. Czym różnią się poduszki puchowe od tych z pierzem? Oba te materiały są pochodzenia naturalnego. Puch, stanowi poszycie piór ptaków dorosłych,  jest mięciutki oraz lekki. Ma on właściwości higroskopijne, a zatem absorbuje wilgotność i zapewnia odpowiednią cyrkulacją powietrza. Do tego, poduszki puchowe są naprawdę bardzo ciepłe, a spanie na nich to czysta przyjemność. Poduszki z pierza tymczasem, to poduszki wypełnione piórami, zmieszanymi z puchem. Te poduszki, są zdecydowanie bardziej twardsze oraz bardziej sprężyste, niż poduszki puchowe, dzięki czemu cieszą się one bardzo dużą popularnością. Ponadto, ich cena jest mniejsza, niż poduszek puchowych. Możemy spotkać się również z poduszkami wypełnionymi tak zwanym półpuchem. Oznacza to, że wypełnienie takie w głównej mierze stanowi pierz, natomiast ilość puchu jest znikoma. Półpuch, stanowi połączenie najlepszych cech pierza oraz puchu, a więc sprężystość, puszystość, jak również niewysoka cena.

Poduszki puchowe na kręgosłup

Poduszki puchowe , tak samo jak każde inne poduszki, jeżeli nie będą odpowiednio dobrane, mogą wywoływać nieprzyjemny ból w odcinku szyjnym. Jest to spowodowane tym, że nasze ciało ma naturalne krzywizny, jak również krzywizny, jakie spowodowane są wieloletnim przyzwyczajeniem do spania, czy też siedzenia w danej pozycji. Jeżeli to, do czego nasz organizm się przyzwyczaił zostanie naruszone, to naturalną reakcję będzie właśnie ból. Mowa tutaj w szczególności o zmianie podłoża do spania. Jeżeli do tej pory spaliśmy wysoko, a zazwyczaj śpimy na boku, to wówczas poduszka puchowa może być za nisko, przez co może pojawić się ból w odcinku szyjnym. Zatem ważne jest to, aby prawidłowo dobrać poduszkę.