Jak działa laktator elektryczny?

laktator

Przydatne akcesoria takie jak laktator ułatwiają przeżycie trudnego czasu po porodzie aż do momentu przestawienia dziecka na pokarm stały. Osobie, która przyzwyczaiła się do wykorzystywania tych produktów ciężko jest wyobrazić sobie funkcjonowanie bez nich. Automatyzacja niektórych czynności możliwa jest dzięki modelom elektrycznym.

Laktator elektryczny – prosty i poręczny

Wśród wspomnianych produktów szczegóne miejsce zajmuje laktator elektryczny. Urządzenie zasilane jest głównie z sieci, ale niektóre modele posiadają możliwość dodatkowego zasilania bateryjnego lub akumulatorowego. Są warte zakupu, bo dzięki nim mama może posłużyć się laktatorem także np. spacerując z dzieckiem w parku.

Nowoczesny laktator elektryczny może pracować w różny sposób. Dzięki temu każda kobieta ma możliwość dobrania takiego modelu, który najbardziej odpowiada jej potrzebom. Chodzi głównie o szybkość działania, jedno- lub dwufazowość, pojedynczą lub podwójną budowę. To wszystko jest bardzo ważne.

Laktator elektryczny dobrze dopasowany do potrzeb

Dzięki dużemu wyborowi zróżnicowanych akcesoriów w sklepie Simed – produkty dla Mamy i Dziecka nietrudno jest zakupić laktator w pełni odpowiadający wymaganiom. Warto np. zwrócić uwagę, czy istnieje możliwość łatwego przelewania pokarmu ze zbiornika laktatora do dziecięcej butelki. Można kupić taki produkt, który to zagwarantuje.

Ogólna zasada działania laktatora elektrycznego jest prosta. Urządzenie zasysa pokarm i gromadzi go w zbiorniku, z którego następnie można go przelać. To dużo wydajniejsze rozwiązanie niż ręczny laktator, który trzeba było samodzielnie uciskać i zwalniać ucisk, by dokonać przelania pokarmu nabranego do zbiornika.

Nowoczesny laktator elektryczny

Dostępne obecnie w sprzedaży laktatory elektryczne są bezpieczne i funkcjonalne. Pozwalają w komfortowy sposób odciągać pokarm, między innymi z uwagi na regulację mocy. Praca laktatora powinna być na tyle delikatna, by nie wiązały się z tym żadne dolegliwości bólowe, pieczenie itd.

Podsumowując, laktator elektryczny to urządzenie o dość prostej budowie, zasilane sieciowo lub bateriami. Może się bardzo przydać w okresie karmienia dziecka piersią.