Jak otworzyć zablokowane drzwi w samochodzie?

zamek

Normalną sprawą jest, że na co dzień pod wpływem natłoku obowiązków nie zdajemy sobie sprawy, że w każdym momencie może się nam przytrafić nie mały problem dotyczący otwierania drzwi od samochodu. I choć może się to wydawać nie możliwe, to jednak mogą się nam przytrafić problemy takie jak zgubienie kluczyka od samochodu czy nawet zatrzaśnięcie się kluczyków w jego wnętrzu. Na takie zdarzenie ciężko jest cokolwiek poradzić nie posiadając odpowiednich narzędzi oraz umiejętności pozwalających na sprawne, a przede wszystkim bezpieczne otwieranie drzwi. W takim przypadku nigdy nie zostajemy bez pomocy, bowiem w każdej chwili możemy skorzystać z usług profesjonalnych ślusarzy, którzy prowadzą pogotowie zamkowe i służą nam swoją pomocą w każdy dzień o każdej porze.

Awaryjne otwieranie samochodu przez ślusarza

W momencie kiedy przyjdzie się nam zmierzyć z problemem tego typu warto nieco więcej wiedzieć w jaki sposób postąpić. Zaczynając od tego, iż na profesjonalną pomoc możemy liczyć w każdym momencie, nie ważne czy jest to dzień wolny od pracy czy późny wieczór, bowiem osoba prowadząca usługi ślusarskie ma pod swoją opieką całe bądź tylko część miasta. Jednocześnie możemy więc być pewni, że dzwoniąc pod konkretny numer dzwonimy do właściwej osoby, która będzie nam w stanie pomóc z tym problemem. Co więcej otrzymana pomoc będzie nie tylko skuteczna ale przede wszystkim bezpieczna dla naszego pojazdu co jest bardzo ważne. Gdyż brak koncentracji bądź wiedzy podczas wykonywania pracy jaką jest awaryjne otwieranie samochodu Kraków może prowadzić do uszkodzenia mechanizmu zamka bądź karoserii, co automatycznie naraziłoby nas na dodatkowe koszty związane z naprawą. Warto również wspomnieć o tym, że jesteśmy zobowiązani udowodnić przyjeżdżającemu na miejsce fachowcowi, czy rzeczywiście to my jesteśmy prawdziwym właścicielem pojazdu. Jedynie tylko w taki sposób będzie mogła zostać udzielona pomoc, dlatego warto o tym pamiętać i jeszcze przed przyjazdem specjalisty przygotować sobie dowód rejestracyjny. Mówiąc o cenie za tego typu usługę można spodziewać się kilkuset złotych, choć w tym przypadku cena jest zróżnicowana i zależna od wielu czynników. Na cenę wpływa rodzaj samochodu oraz zamka, a także trasa jaką pokona ślusarz.

Która metoda jest lepsza?

Specjaliści z https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/ w tej dziedzinie mają do swojej dyspozycji dwa sposoby na awaryjne otwieranie drzwi w aucie jednak spór o to, która z nich jest lepsza trwa w najlepsze. Pierwszym bardzo znanym sposobem wykorzystywanym od wielu lat jest stosowanie narzędzi ślusarskich do manipulacji mechanizmem zamków. Ten sposób choć jest bardzo popularny i wciąż stosowany niesie za sobą pewne obawy dotyczące bezpośredniego uszkodzenia mechanizmu zamka bądź w chwili nie uwagi uszkodzenia karoserii auta. Drugą zaś metodą jest zastosowanie poduszki hydraulicznej wraz z przyssawką do okien. Z ich pomocą można lekko odgiąć szybę w samochodzie, zwiększyć jej szczelinę wykorzystując poduszkę hydrauliczną, w ten sposób umożliwiając włożenie haczyka i otworzenie drzwi od wewnętrznej strony. Sposób ten jest nową alternatywą dla starej metody i coraz więcej fachowców przekonuje się co do jej zalet ponieważ nie uszkadza ona karoserii oraz zamka. Tak czy inaczej nie musimy już więcej martwić się o stan naszego pojazdu jaki zostanie po przeprowadzeniu awaryjnej próby otwierania drzwi. Doświadczenie ślusarza, niezbędna wiedza oraz narzędzia wystarczają aby wszystko udało się po naszej myśli.