Na czym polega awaryjne otwieranie samochodu?

zamek w aucie

Sytuacja, w której nie można po prostu wsiąść do auta i jechać jest zawsze stresująca, a dodatkowo może sprawić wiele problemów. Frustracja jest jeszcze większa, jeśli rzecz dotyczy się braku możliwości otwarcia auta np. ze względu na zatrzaśnięte klucze w samochodzie. W takiej sytuacji najprostszym rozwiązaniem jest awaryjne otwieranie samochodów. Na czym polega ta usługa i kiedy warto skorzystać z pomocy ślusarza?

Kiedy niezbędne jest awaryjne otwieranie auta?

Awaryjne otwieranie samochodu to usługa, która może przydać się w najmniej spodziewanym momencie. Warto z niej korzystać zawsze wtedy, gdy nie ma możliwości otwarcia auta. Wbrew pozorom są to sytuacje częstsze niż mogłoby się wydawać, a często utrudnieniem w dostaniu się do własnego auta są nowoczesne technologie. Przykładowo podwójne ryglowanie drzwi chociaż w wielu sytuacjach jest niezwykle przydatne, to w przypadku rozładowania akumulatora lub awarii elektryki całkowicie uniemożliwia otwarcie auta. Problemem jest również uszkodzenie lub zgubienie bądź kradzież kluczy. Warto przy tym pamiętać, że w przypadku utraty kluczy o sprawie należy powiadomić policję. Częstym problemem jest także zatrzaśnięcie kluczy w samochodzie – wystarczy chwila nieuwagi, stres, czy pośpiech, aby po chwili zorientować się, że klucze leżą na fotelu, czy tkwią w stacyjce, a my jesteśmy po drugiej stronie za zamkniętymi drzwiami.

Jak wygląda awaryjne otwieranie auta?

Awaryjne otwieranie zamków wykonywane jest przez licencjonowanego ślusarza z https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/ , który posiada odpowiednią wiedzę, umiejętności i specjalistyczne narzędzia do tzw. lock pickingu. Przy pomocy narzędzi fachowiec manewruje w zamku i dzięki precyzyjnym ruchom otwiera zamek bez powodowania jakichkolwiek szkód. Wydaje się proste? Owszem, jeśli się wie jak to zrobić i posiada się właściwe narzędzia. W przeciwnym wypadku (np. używając druta, wsuwki, czy śrubokrętu) jedynym efektem, jakiego można oczekiwać jest uszkodzenie zamka i spowodowanie konieczności jego wymiany, co jest bardzo drogą sprawą. Warto przy tym wiedzieć, że posiadanie narzędzie do lock pickingu bez odpowiedniej licencji jest nielegalne, gdyż służą one do włamań. To właśnie tym jest awaryjne otwieranie auta – włamaniem na życzenie właściciela.

Profesjonalna firma ślusarska

Jak wspomniano wcześniej, awaryjne otwieranie auta powinno być przeprowadzane tylko przez profesjonalnego i licencjonowanego ślusarza. Inaczej jest to nielegalne i niebezpieczne dla naszego samochodu (i kieszeni). Fachowiec szybko zajmie się sprawą i sprawnie otworzy zamek w dowolnym samochodzie, niezależnie od jego zabezpieczeń. Jednak ze względów bezpieczeństwa profesjonalista przed rozpoczęciem pracy zażąda potwierdzenia prawa do samochodu. Wystarczy do tego dowód rejestracyjny, w którym znajdują się dane właściciela. Wynika to z obowiązującego prawa oraz chęci ochrony mienia. W przeciwnym wypadku złodzieje mogliby wykorzystywać ślusarzy, aby w „czysty” sposób otworzyć dowolne auto.

Jak skorzystać z awaryjnego otwierania auta?

Chcąc skorzystać z usługi wystarczy zadzwonić do firmy ślusarskiej i przedstawić problem oraz podać adres, a fachowiec szybko pojawi się pod wskazanym adresem i przystąpi do pracy. Co ważne, usługa dostępna jest całodobowo przez 7 dni w tygodniu, więc można z niej skorzystać zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba, nawet w środku nocy, czy w dzień świąteczny.