Jak prowadzić firmę transportową w czasach kryzysu?

0
Firma transportowa

Niewątpliwie epidemia COVID-19 odbiła się negatywnie nie tylko na braży rozrywkowej i gastronomicznej. Znaczące straty odnotowały również firmy transportowe, które dzisiaj są mniej mobilne i dodatkowo borykają się z różnorodnymi ograniczeniami. Jak zatem skutecznie prowadzić firmę transportową w czasach kryzysu? Najlepiej sięgnąć po profesjonalne zarządzanie flotą samochodową.

Na czym polega car fleet management?

Zewnętrzne zarządzanie flotą samochodową określane jest często mianem car fleet management. To mechanizm, po który sięga coraz więcej firm transportowych. Dzięki niemu możemy oddać zewnętrznej firmie niemal wszystkie nasze troski, związane z kontrolowaniem kierowców oraz poszczególnych pojazdów. Car fleet management to system, który monituje wszystkie parametry, związane z posiadanymi autami. Między innymi kontroluje czas pracy kierowców, ich uprawnienia, zużycie paliwa, liczbę przejechanych kilometrów i tak dalej. Oczywiście nie jest to wyłącznie rozwiązanie techniczne. Zarządzanie flotą samochodową zależy również od solidnego zespołu osób, które znają się na rzeczy. Wszelkie innowacyjne systemy i mechanizmy są natomiast jedynie dodatkiem.

Jak car fleet management może pomóc firmie?

Odgórne zarządzanie flotą samochodową przez zewnętrzną firmę może pomóc przedsiębiorstwu transportowemu w różny sposób. Przede wszystkim prowadzi do zmniejszenia liczby przejechanych kilometrów, mniejszego zużycia paliwa, wzrostu efektywności całej floty, zmniejszenia kosztów eksploatacji pojazdów i ogólnej poprawy realizacji poszczególnych, otrzymywanych zleceń. W pandemii koronawirusa trzeba też często radzić sobie z nagłymi brakami kadrowymi. System zarządzania w taki sposób zaplanuje jednak przejazdy, aby ewentualna luka była niezauważalna. Oczywiście w tym wszystkim właściciel firmy posiada stałą kontrolę. Dzięki wygodnemu systemowi może na bieżąco, samodzielnie sprawdzać lokalizację pojazdów i wszelkie, wykonane statystyki. Jednocześnie regularnie otrzymuje rzetelne raporty i analizy, pozwalające na precyzyjną ocenę efektywności podejmowanych w firmie działań.

Jak radzić sobie w czasach kryzysu?

W dobie pandemii koronawirusa inwestycja w mechanizmy, takie jak car fleet management jest nie tylko opcją, ale wręcz koniecznością. Efektywne zarządzanie flotą samochodową może pomóc przetrwać firmie kryzys, związany z chwilowymi przestojami lub brakami kadrowymi. Na rynku istnieją specjaliści, którzy oferują usługi car fleet management w sposób profesjonalny. Warto zapoznać się z ich propozycjami.