Jak przeprowadzić oddłużanie? Najlepsze metody!

oddluzanie jakie metody

Oddłużanie jest procesem, którego celem jest pozbycie się zadłużeń. Jak je przeprowadzić? W tym celu wykorzystuje się obecnie różne rodzaje czynności i procedur. Zobacz, jak się oddłużyć!

Skonsoliduj swoje zadłużenia

Jeśli masz dużo różnych kredytów, pożyczek, kartę kredytową do spłacenia, pomyśl o skorzystaniu z konsolidacji. Termin ten oznacza zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego, którym spłaca się dotychczasowe długi i zamiast nich płaci się tylko za jeden kredyt konsolidacyjny z niższą ratą.

Trzeba pamiętać o tym, że kredyty konsolidacyjne są przeznaczone tylko dla tych osób, które nie mają opóźnień w spłacie długów.

Pozyskaj nowe źródła dochodu

Gdy masz niskie dochody, które nie pozwalają Ci na płacenie swoich zobowiązań, pomyśl o znalezieniu nowych źródeł pieniędzy.

W takim przypadku dobrym sposobem może być poszukiwanie pracy dorywczej po godzinach, na przykład w sklepie, podczas sprzątania, pracy przez internet. Również można zdecydować się na powiększenie domowego budżetu przez sprzedaż różnych niepotrzebnych rzeczy.

Dzięki takim czynnościom można więc powiększyć swoje dochody, aby uzyskane wtedy pieniądze przeznaczyć na spłatę swoich długów i szybciej wyjść z tarapatów finansowych.

Skontaktuj się z wierzycielem

Jeśli masz trudności ze spłatą zobowiązania lub też wiesz, że może zabraknąć Ci pieniędzy na spłatę długów, wyślij informację na ten temat do wierzyciela. W takim przypadku nierzadko można dojść do porozumienia i rozłożyć kredyt czy pożyczkę na raty.

Zmień swój domowy budżet

Problemem w spłacie zobowiązań może być też nieodpowiednio skonstruowany domowy budżet. Wtedy często pojawia się w nim zbyt dużo wydatków w stosunku do niskich wpływów.

Najlepiej zatem kompleksowo przygotować swój budżet domowy od nowa, na przykład za pomocą specjalnych programów komputerowych czy aplikacji. Dzięki nim można zapisać swoje dochody, wydatki oraz określić różne grupy kosztów.

Skorzystaj z upadłości konsumenckiej

Z myślą o osobach zadłużonych, które mają trudności w spłacie zobowiązań, powstała procedura upadłości konsumenckiej. Dzięki niej konsument może ogłosić upadłość i oddłużyć się.

Upadłość konsumencka jest przeznaczona dla osób fizycznych, które nie prowadzą biznesu. Można skorzystać z niej wtedy, gdy pojawi się niewypłacalność, czyli brak możliwości pokrycia powstałych wydatków, na przykład rachunków czy rat. Niewypłacalność ma trwać minimum 3 miesiące.

Gdy zainteresowało Cię takie oddłużanie Katowice – https://doboszkancelaria.pl/uslugi/oddluzanie są miejscem działania wielu kancelarii prawnych specjalizujących się w prowadzeniu spraw o upadłość konsumencką. Ich oferty można znaleźć w internecie.

Kancelaria Syndyka-Doradcy Restrukturyzacyjnego Sp. z o.o.

  1. Glogera 4/4, 42-217 Częstochowa

Tel.: 883 615 777 / biuro@doboszkancelaria.pl